Akademia Firm Rodzinnych 3.0 | Instytut Heweliusza

Akademia Firm Rodzinnych 3.0

Akademia Firm Rodzinnych 3.0 to kolejna edycja doskonale znanego i dobrze przyjętego przez przedsiębiorców programu pn. Akademia Firm Rodzinnych, rozbudowana o nowe bloki zajęć i nowych wykładowców.

Kadrę dydaktyczną stanowią praktycy – szefowie największych polskich firm rodzinnych, cenieni psycholodzy, specjaliści od zarządzania, prawa, finansów, podatków, sprzedaży, marketingu, komunikacji i wystąpień publicznych. Wspólnie stworzyliśmy program, który pozwoli skutecznie zarządzać firmą oraz przejąć pałeczkę w rodzinnym biznesie kolejnemu pokoleniu.

Dlaczego firmy rodzinne?

Adresatami cyklu kursów są biznesy rodzinne z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw: właściciele, sukcesorzy i kluczowi pracownicy. Firmy rodzinne tworzą miejsca pracy, płacą podatki, kształtują gospodarczy wizerunek kraju i pomagają budować silne społeczności lokalne. W Polsce jesteśmy świadkami ważnego momentu przekazywania firm rodzinnych kolejnemu pokoleniu oraz ich profesjonalizacji i cyfrowej transformacji. Od jego powodzenia zależy przyszłość polskiej gospodarki.

Organizator:

InstytutHeweliusza                              

Patronat:

Doświadczenie

Akademię  tworzymy z międzynarodowym stowarzyszeniem – Family Business Network, które zrzesza największe firmy rodzinne na świecie.

Wiedza

Praktyczna wiedza od właścicieli największych firm rodzinnych w kraju i wymiana doświadczeń z najbardziej znanymi liderami biznesu w Polsce.

Networking

Spotkania z topowymi przedsiębiorcami i sieć kontaktów biznesowych w profesjonalnym środowisku.

Kadra

Poznaj prowadzących

 • Artur Jabłoński

  Przedsiębiorca, konsultant i edukator. Założyciel i CEO firmy szkoleniowo-doradczej i agencji marketingowej digitalk. Wraz z zespołem pomaga firmom zwiekszyć sprzedaż i usprawnić działania marketingowe i sprzedażowe poprzez doradztwo, szkolenia lub prowadzenie kampanii. Pracował m.in. dla: Swiss, Ergo Hestia, Oferteo, Wydawnictwa Znak, Otomoto, Otodom, NEUCA, Sphinx, Tel Aviv Urban Food Województw Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego czy Instytutu Matki i Dziecka. 

 • Maciej Kraus

  Wykłada ekonomię behawioralną na Stanford University oraz London Business School, a w Instytucie Heweliusza prowadzi zajęcia z zarządzania cenami.

 • dr Piotr Sedlak

  Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie zarządzania. Absolwent studiów podyplomowych: Zarządzanie Projektem Badawczym (UEK), Badania Społeczne i Marketingowe (WSE Kraków) oraz Praktyczna Psychologia Społeczna (USWPS Warszawa). Ukończył również program Transforming HR with Data Science prowadzony przez Cambridge University.

 • Daria Domaradzka-Guzik

  Praktyk. Zawodowo – Szkoleniowiec, Trener, Wykładowca Akademicki i Partner Zarządzający w firmie szkoleniowej Rivigo.eu.

  Skutecznie szkoli zespoły sprzedażowe, liderów, pracowników administracji publicznej, polityków, parlamentarzystów, kadrę managerską niższego i wyższego szczebla.

 • Dariusz Duma

  Dyrektor wykonawczy Family Business Network Poland. Filozof, przedsiębiorca, konsultant, trener i wykładowca z 20 letnim doświadczeniem w Polsce i za granicą.

 • Ambasador Tomasz Orłowski

  Ambasador tytularny. Studiował archeologię, literaturę francuską i porównawczą oraz cywilizację średniowieczną na uniwersytetach Łódzkim, Mikołaja Kopernika w Toruniu i w Poitiers.

Dlaczego warto?

 • Program stworzony i prowadzony przez liderów największych firm rodzinnych w Polsce
 • Sześć szkoleń z zakresu prowadzenia biznesu rodzinnego prowadzonych przez najbardziej cenionych specjalistów w kraju
 • Możliwość budowania kontaktów biznesowych w profesjonalnym środowisku
 • Profesjonalizm w budowaniu procesu sukcesji w firmach rodzinnych I nacisk na ich bezpieczeństwo prawne

Co zyskam?

 • Aktualną i niezbędną do prowadzenia firmy wiedzę z zakresu zarządzania, prawa, finansów, podatków, komunikacji, marketingu i psychologii przedstawioną w kompetentny, nowoczesny i różnorodny sposób
 • Przegląd najlepszych światowych praktyk biznesu rodzinnego
 • Możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów w środowisku firm rodzinnych
 • Lekcje przedsiębiorczości od szefów największych firm rodzinnych i wymianę doświadczeń z najbardziej znanymi liderami biznesu w Polsce

Program kursu

Wystąpienia publiczne - jak dobrze mówić i wyglądać przed kamerą, zespołem i na konferencjachmgr Daria Domaradzka-Guzik

Opis treści:

 • Istota i przyczyny kryzysu klimatycznego
 • Analiza skuteczności dotychczasowych działań
 • Scenariusze działań w perspektywie roku 2050

Liczba godzin teoretycznych:
5

Liczba godzin praktycznych:
4

Analityka HR i wynagrodzenia, czyli co i dlaczego warto mierzyć w obszarze zarządzania zasobami ludzkimidr Piotr Sedlak

Opis treści:

 • Istota i przyczyny kryzysu klimatycznego
 • Analiza skuteczności dotychczasowych działań
 • Scenariusze działań w perspektywie roku 2050

Liczba godzin teoretycznych:
5

Liczba godzin praktycznych:
4

Jak budować markę firmy i markę osobistą?dr Artur Jabłoński

Pricing - sztuka ustalania cen produktów i usługdr Maciej Kraus

Etykieta i savoir-vivre w biznesiedr prof. Tomasz Orłowski

Kluczowe osoby do prowadzenia firmy - jak je znaleźć, wynagradzać i zadaniować?mgr Dariusz Duma

Informacje praktyczne

Forma zajęć

 • Stacjonarne

Dla kogo?

Dla przedsiębiorców oraz prowadzących firmy rodzinne i właścicielskie.

Jak wygląda rekrutacja?

O przyjęciu do programu Akademia Firm Rodzinnych decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy zjazdów

Zapraszamy na trzy dwudniowe zjazdy (piątek, sobota), które odbędą się:

 • 19.05 – 20.05
 • 22.09 – 23.09
 • 17.11 – 18.11

Dyplom

Absolwenci otrzymują dyplom ukończenia kursu kompetencyjnego, wydawanego przez Instytut Heweliusza, jednostki oświatowej wyspecjalizowanej w inicjowaniu, tworzeniu i prowadzeniu unikatowych programów edukacyjnych.

Opinie o programie
 • Rzeczywistość, w jakiej żyjemy – społeczną czy biznesową – tworzą ludzie. Ich ciągły rozwój i kontakt z inspirującymi ideami mają charakter kluczowy. Nasz program daje dostęp do najlepszych światowych praktyk biznesu rodzinnego oraz możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów w środowisku firm rodzinnych.

  Wojciech Wróbel
  Współzałożyciel Instytutu Heweliusza
 • Wiedza, otwartość, relacje – tak pokrótce podsumowałbym Akademię Firm Rodzinnych, która zbudowała we mnie olbrzymią wiedzę z obszaru znajomości biznesu. Należy również podkreślić otwartość ludzi, biorących w niej udział, którzy dzieląc się swoimi doświadczeniami nabywają nowych umiejętności. Akademia jest czymś, co buduje. Przede wszystkim relacje, relacje z ludźmi, którzy są nam po prostu bliscy.

  Adam Komar
  Prezes Fundacji "Potrafię pomóc"
 • Potencjał, który ma Akademia jest ogromny, ale trzeba umieć go zauważyć. Olbrzymią rolę w odgrywają jej uczestnicy – to oni ją budują poprzez wspólny mentoring i rozmowy. Dużo uczymy się od siebie i na własnych błędach. Wiem, że do tego, co zrobiłem przez te kilka zjazdów i kilkadziesiąt godzinach spędzonych na zajęciach, nie doszedłbym sam. Akademia pozwoliła mi poukładać wiele rzeczy w głowie, a także uświadomiła mi, że każdy człowiek ma ogromne możliwości i praktycznie nie ma dla niego żadnych granic.

  Konrad Jaskulski
  Właściciel firmy Drewnex
 • Dobra atmosfera, najwięksi i najwspanialsi przedsiębiorcy z całej Polski i przede wszystkim bardzo duża dawka wiedzy merytorycznej. Dzięki Akademii Firm Rodzinnych i Instytutowi Heweliusza miałem możliwość poznać wspaniałych ludzi-przedsiębiorców, którzy działają na terenie Polski i nie tylko. Spotykamy się tutaj, żeby być jeszcze bardziej doskonałymi, a Instytut nam to w pełni zapewnia. Bardzo polecam, ponieważ mamy do czynienia z praktykami, z ludźmi, którzy otworzyli swoje serca i pokazali nam tak naprawdę swoje know-how.

  Marcin Zieleniewski
  Dyrektor krajowy w OVB Allfinanz Polska

Co dalej?

Masz pytania? Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy

Opiekunowie programu


Ilona Byra
ilona.byra@instytut-heweliusza.pl
Tel. 507 094 823

Wojciech Wróbel
wojciech.wrobel@wrobel.mercedes-benz.pl

Sebastian Sasa
sebastian.sasa@instytut-heweliusza.pl
Tel. 691 979 889