Aktualności - Instytut Heweliusza

Aktualności

Konflikty są nieuniknioną częścią naszego życia i pojawiają się wszędzie tam, gdzie są ludzie. Wynikają z naszych emocji, różnic zdań i interesów, które często prowadzą do napięć i sporów.

Jak zatem radzić sobie z konfliktami w sposób konstruktywny? Czy jedyną drogą jest wstąpienie na ścieżkę sądową, czy może istnieje lepsza, bardziej efektywna alternatywa?

(więcej…)

Wybory samorządowe już za miesiąc. Wybierzemy w nich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz członków rad gmin, powiatów, dzielnic i sejmików województw. Jakie są najczęściej popełniane błędy w kampaniach wyborczych? Zapytaliśmy o to eksperta do spraw wizerunku i marketingu politycznego, psychologa oraz specjalisty od nowych mediów.

(więcej…)

Świdnica to kolejne miasto, w którym przeprowadziliśmy nasz kurs kompetencyjny Akademia Lidera Edukacji. We wtorek wręczyliśmy dyplomy dyrektorom i nauczycielom placówek oświatowych, którzy wzięli w nim udział.

(więcej…)

W czwartek w Łodzi podczas oficjalnej uroczystości wręczenia dyplomów, zakończyliśmy drugą edycję Akademii Lidera Edukacji, organizowanej przez Instytut Heweliusza, w której wzięli udział dyrektorzy łódzkich placówek oświatowych.

(więcej…)

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy członków organów jednostek samorządu terytorialnego: rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Listy kandydatów na radnych będą mogły być zgłaszane do 4 marca, a kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – do 14 marca. Czasu zostało więc niewiele. Jak przygotować się do kampanii wyborczej, co powinna zawierać, kiedy rozpocząć, jak i gdzie ją prowadzić? – podpowiadają eksperci i wykładowcy Instytutu Heweliusza.

(więcej…)