Aktualności - Instytut Heweliusza

Aktualności

W ubiegłym tygodniu, nakładem ponad 22 tys. egzemplarzy, ukazała się bajka terapeutyczna „Ola i Borys idą do szkoły”. To już druga część opowieści dla ukraińskich dzieci, które znalazły schronienie przed wojną w Polsce i tutaj we wrześniu rozpoczęły edukację w naszych szkołach. Jest efektem współpracy Instytutu Heweliusza, Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Wrocławskiego.

(więcej…)

We wtorek, w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu, rozpoczęło się XXI Forum Ekonomiczne. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Instytutu Heweliusza. To największa w Europie Środkowo-Wschodniej platforma spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

(więcej…)

W październiku, we Wrocławiu, Łodzi i Katowicach, odbędą się pierwsze zajęcia dla nowych grup studiów podyplomowych MBA in Community Management. Poniżej przedstawiamy harmonogramy zajęć dla każdej z nich. W sumie na studentów czeka po 13 zjazdów.

(więcej…)

Pierwsza część bajki “Ola, Borys i nowi przyjaciele”, czyli historia Oli i jej brata Borysa, którzy właśnie przyjechali do Polski z pogrążonej w wojnie Ukrainy i oswajają się z nową rzeczywistością, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem instytucji, organizacji i osób prywatnych. We wrześniu dzieci z Ukrainy pójdą do polskich szkół i staną przed nowymi wyzwaniami. Naukowcy z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego, przy współpracy z Instytutem Heweliusza, stworzyli drugi tom bajki “Ola i Borys idą do szkoły”, w którym zwracają się nie tylko do dzieci i ich rodziców, ale również do nauczycieli, którym proponują scenariusze lekcji. Motto, jakie przyświeca projektowi, to „popatrzmy na świat oczyma drugiego”.

(więcej…)

26-30 czerwca w Katowicach odbyło się Światowe Forum Miejskie. To największe i najważniejsze forum na świecie poświęcone rozwojowi miast. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Instytutu Heweliusza.

(więcej…)