Aktualności

– W latach 90-tych nie mieliśmy nic oprócz marzeń – chcieliśmy zmieniać świat. Młode pokolenia wychowały się już w innych realiach. To, co dla nas pozostawało jedynie w sferze fantazji, dla nich jest po prostu codziennością. Ich perspektywa się zdecydowanie szersza, bo mają więcej możliwości niż my kilkadziesiąt lat temu. Dlatego też ich determinacja różni się od naszej – mają inne cele i potrzeby. To trzeba zrozumieć

(więcej…)

Pomimo dużej dywersyfikacji naszych spółek i tego, że rozrosły się w wielkie biznesy, myśląc o nich pamiętamy o początkach, o ludziach, którzy w nich pracują, o tym, że kiedy byliśmy dziećmi te firmy powstawały w naszym domu- opowiada Karol Prozner, mniejszościowy inwestor w Wielton S.A.

(więcej…)

Adam Rozwadowski, założyciel centrum medycznego Enel- Med jest jednym z mentorów Akademii Firm Rodzinnych. Z jej słuchaczami spotkał się, żeby podzielić się doświadczeniem dotyczącym przedsiębiorczości i prowadzenia firmy rodzinnej.

(więcej…)

Jak wprowadzać kolejne pokolenie do firmy? Co jeśli dziecko nie chce nią zarządzać? Jak podejmować decyzje i z czego wyciągać wnioski? Jakimi zasadami kierować się prowadząc firmę rodzinną? Opowiadają mentorzy Akademii Firm Rodzinnych  

(więcej…)

– Nestorzy po tym jak odsuną się od operacyjnego zarządzania i tak starają się kierować swoimi firmami podważając decyzje menadżerów, których zatrudnili. Znam przypadki, w których wchodzą przy tym w koalicje z długoletnimi pracownikami. Wobec takiej sytuacji nawet najlepszy menadżer nie ma szans- mówi Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel, autoryzowanego dealera Mercedes-Benz.

(więcej…)