Aktualności - Instytut Heweliusza

Aktualności

– Akademia Firm Rodzinnych to nie tylko miejsce, gdzie się inspirujemy, edukujemy i zdobywamy wiedzę. To także miejsce, które pozwala uświadomić przedsiębiorców rodzinnych, jak ważnym są ogniwem naszej gospodarki – to oni kreują tę gospodarczą rzeczywistość w Polsce – podkreśla Wojciech Wróbel, współzałożyciel Akademii i współwłaściciel Instytutu Heweliusza. Już w piątek startuje jej kolejna, trzecia edycja.

(więcej…)

Mediacje w zespole pracowniczym pomagają uporządkować emocje, wypracować trwałe rozwiązania problemów i poprawić efektywność pracy. Nic dziwnego, że coraz chętniej sięgają po nie menadżerowie – zauważa Magdalena Cetera, mediator do spraw cywilnych i karnych przy Sądach Okręgowych we Wrocławiu, Legnicy i Opolu, która prowadzi specjalistyczne szkolenia z mediacji, wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim, Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz Instytucie Heweliusza.

(więcej…)

Każdego roku spotykam się z potrzebą rozwiązywania problemów wynikających z braku wdrożenia odpowiednich rozwiązań w firmach rodzinnych. To są bardzo trudne postępowania, czasem prowadzące do zniszczenia potencjału firmy.

(więcej…)

O tym, jak należy chronić swoje urządzenia by nie paść ofiarą cyberataku – opowiada Katarzyna B. Olszewska, prawniczka, specjalistka od ochrony danych osobowych, pasjonatka nowych technologii, ekspertka od cyberbezpieczeństwa w Instytucie Heweliusza.

(więcej…)

Sztuczna inteligencja (AI) i model ChatGPT na przełomie roku wyważyły drzwi w świecie technologii i powoli wkraczają w coraz to nowe dziedziny i narzędzia, z których na co dzień korzystamy. Czy to już rewolucja na miarę rewolucji przemysłowej czy powstania internetu, czy raczej wydmuszka?

(więcej…)