Aktualności - Instytut Heweliusza

Aktualności

Świdnica to kolejne miasto, w którym przeprowadziliśmy nasz kurs kompetencyjny Akademia Lidera Edukacji. We wtorek wręczyliśmy dyplomy dyrektorom i nauczycielom placówek oświatowych, którzy wzięli w nim udział.

(więcej…)

W czwartek w Łodzi podczas oficjalnej uroczystości wręczenia dyplomów, zakończyliśmy drugą edycję Akademii Lidera Edukacji, organizowanej przez Instytut Heweliusza, w której wzięli udział dyrektorzy łódzkich placówek oświatowych.

(więcej…)

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy członków organów jednostek samorządu terytorialnego: rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Listy kandydatów na radnych będą mogły być zgłaszane do 4 marca, a kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – do 14 marca. Czasu zostało więc niewiele. Jak przygotować się do kampanii wyborczej, co powinna zawierać, kiedy rozpocząć, jak i gdzie ją prowadzić? – podpowiadają eksperci i wykładowcy Instytutu Heweliusza.

(więcej…)

– Niekoniecznie musi to być nowy rok – przekonuje Sławomir Prusakowski, psycholog i wykładowca akademicki m.in. Uniwersytetu SWPS oraz Instytutu Heweliusza. – Każdy moment jest dobry na zmianę. Najważniejsze to właściwe dobranie celów i realizowanie ich małymi krokami – podpowiada.

(więcej…)

W środę w Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu odbyła się oficjalna uroczystość wręczenia dyplomów Akademii Lidera Edukacji dyrektorom tamtejszych szkół i przedszkoli. Ten autorski program przygotowany przez Instytut Heweliusza ukończyło ponad 60 menadżerów wrocławskich placówek oświatowych.

(więcej…)