Akademia Lidera Edukacji. Prezydent Wrocławia wręczył dyplomy dyrektorom szkół i przedszkoli - Instytut Heweliusza

Akademia Lidera Edukacji. Prezydent Wrocławia wręczył dyplomy dyrektorom szkół i przedszkoli

W środę w Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu odbyła się oficjalna uroczystość wręczenia dyplomów Akademii Lidera Edukacji dyrektorom tamtejszych szkół i przedszkoli. Ten autorski program przygotowany przez Instytut Heweliusza ukończyło ponad 60 menadżerów wrocławskich placówek oświatowych.

Akademia Lidera Edukacji pozwala dyrektorom nie tylko poszerzyć wiedzę o funkcjonowaniu szkoły, ale także rozwinąć kompetencje, które ułatwią im kierowanie własną karierą. Dzięki temu lepiej będą mogli wywiązywać się z obowiązków menadżerskich i zarządzać swoją placówka tak, aby zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do nauki.

Bardzo się cieszymy, że dzisiaj mogliśmy wręczyć dyplomy Akademii Lidera Edukacji. To fantastyczne przedsięwzięcie we wrocławskiej edukacji i ważny punkt rozwoju kariery wielu dyrektorów w naszych szkołach. Zainteresowanie tym projektem było olbrzymie. Wybraliśmy 60, którzy uczestniczyli w zajęciach ułożonych według bardzo nowoczesnego planu. Bardzo nam zależało na tym, żeby dyrektorzy oprócz wiedzy, którą tutaj pozyskali mogli też być ze sobą, nawiązać jeszcze bliższe relacje, co z pewnością pomoże im w prowadzeniu ich placówek – powiedział Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji we Wrocławiu.

Stolica Dolnego Śląska to kolejne miasto na mapie Akademii Lidera Edukacji. Łącznie w projekcie szkolimy ponad 200 przedstawicieli kadry zarządzającej placówkami edukacyjnymi, m.in. w Świdnicy Wałbrzychu, Łodzi, Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim.

Wrocławscy dyrektorzy szkół i nauczyciele nie dość, że są najlepsi to jeszcze mają w sobie dużo pokory, bo przecież ktoś, kto jest dobry, a chce podnosić swoje kwalifikacje to musi mieć w sobie dużo pokory i dystansu do siebie i do spraw, którymi się zajmuje, także gratuluję wszystkim tym, którzy właśnie ukończyli kurs przygotowany przez Instytut Heweliusza i odebrali dyplomy ukończenia kolejnych kursów liderów edukacji. Jestem dumny z naszych dyrektorów i nauczycieli za to, co robią na co dzień i dziękuję, że nie tylko chce wam się uczyć innych, ale także sami chętnie podnosicie swoje umiejętności. A to wszystko dla naszej młodzieży i naszych dzieci – przekonywał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Na program Akademii Lidera Edukacji we Wrocławiu złożyło się dziewięć siedmiogodzinnych spotkań. Zakres tematyczny kursu tworzyły szkolenia z: prawa oświatowego, finansów, wystąpień publicznych, mediacji, komunikacji i zarządzania szkołą w zmiennym środowisku.

Akademia Lidera Edukacji to autorski program Instytutu Heweliusza, który został napisany z myślą o dyrektorach placówek oświatowych. Przygotowali go doświadczeni trenerzy, pracownicy naukowi z czołowych uczelni w kraju oraz praktycy z kilkunastoletnim stażem w swoich dziedzinach. Wierzę, że ta wiedza, którą dyrektorzy szkół i przedszkoli zdobyli na zajęciach pomoże im rozwijać miejsca, które tworzą, bo to miejsca magiczne, które zostają w naszych sercach i głowach na całe życie – powiedziała Ilona Byra, prezes zarządu Instytutu Heweliusza.

Akademia oprócz tego, że wyposażyła nas w kompetencje związane z tematami zajęć, które były prowadzone, to jedną z jej największych wartości była płaszczyzna spotkań zarówno wykładowców i prowadzących, którzy swoim poziomem merytorycznym powalali nas na kolana, ale również samo spotkanie dyrektorów szkół. Mamy na co dzień mało okazji, żeby spotkać się w tak licznym gronie i powymieniać się doświadczeniami. Każdy z nas prowadzi inną placówkę, dla niego charakterystyczną i te problemy możemy między sobą rozwiązywać właśnie na bazie własnych doświadczeń – zaznaczył Filip Marek, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 we Wrocławiu.

To była pierwsza edycja Akademii Lidera Edukacji we Wrocławiu, ale wiele wskazuje na to, że nie ostatnia. – Już zaprosiliśmy dyrektorów wrocławskich szkół do kolejnej edycji, która będzie zmodyfikowana o wszystkie uwagi i komentarze osób, które brały udział w pierwszej edycji – zapowiedziała Ilona Byra.

Bardzo chętnie chcielibyśmy przeszkolić jeszcze nauczycieli i potencjalnych dyrektorów, którzy w przyszłości być może poprowadzą nasze placówki – dodał Jarosław Delewski.

Więcej o Akademii Lidera Edukacji, jej programie i wykładowcach przeczytasz tutaj.

Uroczystość wręczenie dyplomów absolwentom Akademii Lidera Edukacji we Wrocławiu