Instytut Heweliusza na Forum Ekonomicznym w Karpaczu - Instytut Heweliusza

Instytut Heweliusza na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

We wtorek, w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu, rozpoczęło się XXI Forum Ekonomiczne. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Instytutu Heweliusza. To największa w Europie Środkowo-Wschodniej platforma spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

Trzy dni konferencji, ponad trzysta debat i cztery tysiące gości z Europy, Azji Centralnej i USA. Karpacz po raz trzeci stanie się centrum obrad Forum Ekonomicznego – wydarzenia, od 30 lat skupiającego liderów politycznych, gospodarczych i społecznych. Konferencja organizowana jest przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich.

W tym roku Forum Ekonomiczne odbywa się w Hotelu Gołębiewskim i potrwa od 6-8 września pod hasłem „Europa w poszukiwaniu nowych wyzwań”. Tematyka paneli dyskusyjnych dotyczyć będzie aż 16 zagadnień, m.in.: bezpieczeństwa, energetyki, innowacji, nowej gospodarki czy zrównoważonego rozwoju.

Oprócz części merytorycznej, w programie Forum Ekonomicznego znajdą się wydarzenia kulturalne i rekreacyjne. Tak jak w latach poprzednich wręczone zostaną również nagrody w kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku i Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto, zostanie zaprezentowana V edycja Raportu SGH i Forum Ekonomicznego, skupiająca się na bieżących trendach i zjawiskach społeczno-gospodarczych.

W wydarzeniu tej rangi, w którym bierze udział tak wielu gości ze świata polityki, biznesu, nauki, nie mogło zabraknąć przedstawicieli Instytutu Heweliusza, którzy prezentują swoją ofertę studiów MBA in Community Management dla samorządowców i pracowników JST oraz studium Public Leadership, dedykowanie samorządowcom i osobom publicznym, związanych zawodowo ze sferą komunikacji z mieszkańcami.