Instytut Heweliusza z certyfikatem DEKRA SUS 2.0 - Instytut Heweliusza

Instytut Heweliusza z certyfikatem DEKRA SUS 2.0

Otrzymany właśnie certyfikat DEKRA SUS 2.0 to kolejne potwierdzenie naszych kompetencji i wysokiego poziomu organizacji.

Nowy Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 jest standardem zarządzania i świadczenia usług przez podmioty, która specjalizują się w usługach szkoleniowo-rozwojowych.

Został wypracowany przez branżowych ekspertów, wykorzystuje doświadczenie rynkowe i eksperckie całego środowiska z obszaru usług szkoleniowo-rozwojowych. Jest rozwinięciem standardu SUS znanego na polskim rynku edukacyjnym od 2011 r., który został zastosowany w ponad 400 organizacjach.

Określa wymagania wobec firm szkoleniowo-rozwojowych (prowadzących usługi szkoleniowe, coachingowe, doradcze, e-learningowe itp.) w zakresie przygotowania, realizacji i ewaluacji oferowanych usług. Wyznacza standardy zarządzania firmami oraz kompetencjami osób odpowiedzialnych za realizację usług.

Jest standardem certyfikowanym, jego spełnienie potwierdza audyt przeprowadzony przez profesjonalną i niezależną organizację certyfikującą o międzynarodowej renomie, specjalizującą się w audytach systemów zarządzania – DEKRA Certification.

Dzięki standardowi SUS 2.0 jesteśmy obecni w Bazie Usług Rozwojowych PARP oraz możemy świadczyć usługi edukacyjne, szkoleniowe i doradcze z dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego za pośrednictwem Regionalnych Programów Operacyjnych.

Wymagania standardu SUS 2.0 ujęte są w cztery kategorie, które dotyczą: firmy świadczącej usługi szkolenia i rozwoju, usługi szkoleniowo-rozwojowej, kompetencji kadry oraz organizacji i logistyki usługi szkolenia i rozwoju.

Radość jest wielka, bo ciężko na to pracowaliśmy. Certyfikat DEKRA SUS 2.0 wyróżnia nas na rynku. To ceniona i rzetelna międzynarodowa jednostka certyfikacyjna. Jakość – tego co robimy – jest dla nas najważniejsza, a SUS 2.0 jest tego najlepszym potwierdzeniem – podkreśla Ilona Byra, założycielka i prezeska zarządu Instytutu Heweliusza

Źródło: DEKRA