Katarzyna Bernadetta Olszewska - Instytut Heweliusza

Katarzyna Bernadetta Olszewska

Katarzyna Bernadetta Olszewska

Prawniczka, specjalistka od ochrony danych osobowych, wywiadu jawnoźródłowego, pasjonatka gór i nowych technologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy szkoleniowej, radna warszawskiej Pragi- Południe.

Z wykształcenia prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim (2006) oraz Zarządzania cyberbezpieczeństwem w Szkole Głównej Handlowej (2019). Prowadzi własną działalność gospodarczą, rozwijając się w branży doradczo – szkoleniowej oraz pracuje jako Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Od trzech kadencji radna na warszawskiej Pradze-Południe. Przez kilkanaście lat kierowała krajowym biurem prawnym w Sojuszu Lewicy Demokratycznej i koordynowała obsługę prawną kampanii wyborczych. Krajowa pełnomocnik wyborcza w wyborach prezydenckich, parlamentarnych, samorządowych i europejskich w latach 2007 – 2015.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wystąpień publicznych, prowadzenia kongresów i organizacji dużych wydarzeń. Zrealizowała kilkadziesiąt szkoleń m.in. z zakresu organizacji i przebiegu kampanii wyborczych, finansowania polityki, ochrony wizerunku i dóbr osobistych, ochrony danych osobowych (RODO) oraz zasad cyberbezpieczeństwa w obliczu współczesnych zagrożeń. Szkolenia prowadzi na żywo oraz online za pomocą aplikacji transmitujących obraz i dźwięk.

Pasjonatka gór, aktywnego wypoczynku, podróży, nowych technologii. Ciekawa świata i ludzi. Lubi wyzwania i nowe możliwości.

Obszar specjalizacji: prawo, samorząd terytorialny, ochrona danych osobowych, cyberbezpieczeństwo, e-commerce, social media, OSINT (wywiad jawnoźrodłowy), rozwój osobisty, komunikacja i budowanie relacji.

Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski (prawo), Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (Zarządzanie cyberbezpieczeństwem. Uczestniczka warsztatów i szkoleń w zakresie ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, OSINT oraz rozwoju osobistego.