Michał Łuczak - Instytut Heweliusza

Michał Łuczak

Michał Łuczak

Prezes zarządu Grupy Wróbel. Laureat nagród i wyróżnień branżowych, lider środowiska dealerów samochodowych a także prezes Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.

(ur.1977) od 1989 był obecny przy tworzeniu i rozwoju rodzinnej firmy motoryzacyjnej założonej przez św.p. Mirosława Wróbla. W 1992 roku firma uzyskała autoryzację Mercedes -Benz. W 2001 roku rozpoczął pracę, początkowo nadzorując budowę pierwszego oddziału firmy zlokalizowanego w Opolu, którego w 2003 roku został dyrektorem. Po 5 latach powrócił do Wrocławia obejmując stanowisko dyrektora finansowego i wiceprezesa. W 2010 roku, po nieplanowej sukcesji, objął stanowisko prezesa zarządu. W przeciągu ostatniej dekady, firma dokonała 4 akwizycji na rynku dealerskim, zrealizowała 5 inwestycji w salony i serwisy. Przychody w tym czasie wzrosły ponad pięciokrotnie umiejscawiając firmę na 6 miejscu w branży, oraz na 446 pozycji w rankingu największych firm według listy TOP 2000 w 2019 roku. Pozyskano także autoryzację marki Mazda, która początkowo działała w ramach spółki, a w 2017 została wyodrębniona jako niezależna spółka, funkcjonująca w ramach Grupy Wróbel.

 Firma była czterokrotnie nagradzana tytułem dealera roku Mercedes -Benz, lider wielu nagród rynku dealerskiego m.in: Najlepszej Dużej Grupy Dealerskiej, Marketingowe Wydarzenie Roku, Najlepsza Inicjatywa CSR.

Michał Łuczak był także zaproszony na spotkanie 12 najlepszych dealerów z całego świata z prezesem Daimler A.G dr. Dieterem Zetsche, laureat nagrody Dolnośląski Gryf za „Sukcesję z Sukcesem”, Człowieka Roku branży dealerskiej. Wyróżniony statuetką Lidera Polskiego Biznesu przez BCC.

 Absolwent Politechniki Wrocławskiej wydziału Informatyki i Zarządzania, studiował podyplomowo psychologię zarządzania na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończył kolejne cztery kierunki w ramach ICAN (Management/ Akademia Strategicznego Przywództwa/ Akademia Przywództwa Osobistego/ Strategiczne Zarządzenie w Kryzysie).

 Społecznie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Dealerów w ramach Związku Dealerów Samochodów, organizacji skupiającej dealerów wszystkich marek samochodowych oraz od niedawna objął funkcję prezesa Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.