Sylwester Cetera - Instytut Heweliusza

Sylwester Cetera

Sylwester Cetera

Współzałożyciel i Wspólnik Zarządzający Kancelarii CWW. Radca prawny w 23 letnim doświadczeniem w zawodzie, bogatą praktyką procesową oraz menadżerską. Absolwent studiów MBA i MBA LEGAL.

Przez pierwsze 13 lat kariery zawodowej praktykował prawo, głównie procesowe, przez ostatnie 10 lat skupił się na zarządzaniu w Kancelarii CWW. Ucząc się biznesów Klientów, uczył się prowadzić wspólny biznes prawniczy. Paradoksalnie twierdzi, że unikanie, a nie rozwiązywanie problemów prawnych Klientów, przez zapewnienie bezpieczeństwa prawnego, jest głównym celem Kancelarii CWW.

Wieloletnie doświadczenie procesowe, w tym wielokrotne stawanie przed SN są jego najmocniejszą stroną jako prawnika. Jako przedsiębiorca podkreśla, że pracuje dla ludzi i dzięki ludziom, którzy są największą wartością Firmy. Połączenie pracy radcy prawnego z prowadzonym biznesem prawniczym powoduje, że Klienci powierzają mu bezpieczeństwo prawne własnych biznesów.

Ukończona w 1997 roku aplikacja radcowska – stanowiła praktyczne dopełnienie studiów magisterskich prawa. W 2018 roku, broniąc pracę dyplomową “Ograniczenia marketingowe i kapitałowe na rynku usług prawniczych”, skończył MBA przy Politechnice Wrocławskiej, a w 2019 roku MBA LEGAL w Warszawie. Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Absolwentów MBA na Politechnice Wrocławskiej, którego głównym celem statutowym jest współpraca gospodarcza i podnoszenie kwalifikacji jej Członków. Członek Stowarzyszenia „Uniwersytecka”, która wspiera najzdolniejszych absolwentów prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, poprzez fundowane praktyki w Kancelarii CWW, często zakończone zatrudnieniem.

Wolne chwile spędza na nurkowaniu i grze w golfa, zwiedzając jednocześnie świat. Posiada najwyższy, III stopień nurkowy (przewodnika podwodnego) w organizacji CMAS. Nurkowanie uczy spokoju, golf precyzji. Spokojnie i precyzyjnie dąży do celów, jakie wyznaczają Klienci Kancelarii CWW.