Wojciech Wróbel - Instytut Heweliusza

Wojciech Wróbel

Wojciech Wróbel

Właściciel Grupy Wróbel, jednej z największych firm motoryzacyjnych w Polsce. Dealer marki Mercedes – Benz oraz Mazda.

Właściciel Grupy Wróbel, menadżer z dyplomem MBA uzyskanym z wyróżnieniem na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University. Z wykształcenia psycholog, studia wyższe ukończył na Uniwersytecie SWPS.

Od 2019 roku Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu. Z konsekwencją angażuje się w budowanie i umacnianie relacji Polska – Wschód. Jest m.in. członkiem Rady Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka, zasiada w kapitule nagrody im. Tytusa Filipowicza, przyznawanej obywatelom krajów kaukaskich m.in. za rozwoju nauki i kultury oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Należy do Rady Programowej Forum G2 – Gospodarka i Geopolityka, w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi zajęcia dotyczące międzynarodowej współpracy gospodarczej.

Swoim doświadczeniem związanym z budowaniem i rozwijaniem firm rodzinnych dzieli się na konferencjach biznesowych i wykładach. Należy do Family Business Network Poland (FBN Poland), stowarzyszenia zrzeszającego największe firmy rodzinne w Polsce. Jest inicjatorem,  współautorem i promotorem Akademii Firm Rodzinnych prowadzonej wspólnie z Uniwersytetem SWPS przez Instytut Heweliusza. Współzałożyciel i wiceprezes stowarzyszenia absolwentów studiów MBA PWr – Business Club B4.

Angażuje się w działalność filantropijną i społeczną.