Wojciech Wróbel - Instytut Heweliusza

Wojciech Wróbel

Wojciech Wróbel

Właściciel Grupy Wróbel, jednej z największych firm motoryzacyjnych w Polsce. Dealer marki Mercedes-Benz oraz Mazda.

Właściciel Grupy Wróbel, jednej z największych firm motoryzacyjnych w Polsce i dealera marek Mercedes-Benz oraz Mazda. Menadżer z dyplomem MBA uzyskanym z wyróżnieniem na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University. Z wykształcenia psycholog, studia wyższe ukończył na Uniwersytecie SWPS. Wrocławianin z urodzenia, z wyboru i z przekonania.

Od 2019 roku Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu. Z konsekwencją angażuje się w budowanie i umacnianie relacji Polska – Wschód. Założyciel Fundacji Kaukaskiej. Jest dożywotnim członkiem rady Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Należy do rady programowej Forum G2 – Gospodarka i Geopolityka, w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi zajęcia dotyczące międzynarodowej współpracy gospodarczej.

Swoim doświadczeniem związanym z budowaniem i rozwijaniem firm rodzinnych dzieli się na konferencjach biznesowych i wykładach. Członek zarządu Family Business Network Poland (FBN Poland), stowarzyszenia zrzeszającego największe firmy rodzinne w Polsce. Jest inicjatorem,  współautorem i promotorem Akademii Firm Rodzinnych prowadzonej przez Instytut Heweliusza wspólnie z FBN Poland. Współzałożyciel i wiceprezes stowarzyszenia absolwentów studiów MBA PWr – Business Club B4.

Laureat nagrody “Osobowość roku 2022”, przyznawanej przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

Angażuje się w działalność filantropijną i społeczną.