Nie żyje Piotr Wesołowski - Instytut Heweliusza

Nie żyje Piotr Wesołowski

W środę zmarł Piotr Wesołowski, dziennikarz, wykładowca akademicki, dyrektor łódzkiego oddziału Instytutu Heweliusza. Miał 59 lat.

Piotr Wesołowski ukończył polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim. W 1989 r. rozpoczął pracę w „Gazecie Wyborczej”, która trwała 30 lat. Był redaktorem i dziennikarzem, pisał m.in. o polityce, sporcie i gospodarce do Dużego Formatu, Ale Historia i Wysokich Obcasów. W łódzkiej redakcji „Wyborczej” był szefem działu politycznego, sekretarzem redakcji, zastępcą redaktora naczelnego i redaktorem naczelnym. Autor monografii “100 lat Widzewa”, współautor z Jerzym Bralczykiem i Geraldem S. Abramczykiem podręcznika o marketingu politycznym i medialnym “Komunikatorzy”.

Laureat nagrody “Dziennikarz Roku 2010” przyznanej przez “Galę Biznesu”. Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego (razem z prof. Markiem Belką, Anitą Werner, Pawłem Edelmanem i Anną Marią Wesołowską). Współpracuje z radiem TOK FM. Pisał m.in. dla Press, Polityki, Wprost.

Przez 20 lat współpracował z łódzką telewizją Toya, miał tam m.in. programy „Dla prawo i leworęcznych”, „Pod prąd” i „Presuffkę”. Był dziennikarzem telewizyjnym, prasowym, radiowym i internetowym. Wykładał na Społecznej Akademii Nauk, Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu, Społecznej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości.

Był dyrektorem łódzkiego oddziału Instytutu Heweliusza, w którym m.in. prowadził, współtworzył i koordynował programy edukacyjne dla samorządowców i pracowników oświaty. Swoim dziennikarskim doświadczeniem dzielił się również jako wykładowca w trakcie zajęć poświęconych kontaktom z mediami.