Wykładowcy Instytutu Heweliusza na zjeździe firm rodzinnych - Instytut Heweliusza

Wykładowcy Instytutu Heweliusza na zjeździe firm rodzinnych

Za nami spotkanie członków firm rodzinnych zrzeszonych w ramach Family Business Network Poland, które odbyło się w Rzeszowie. W tym corocznym wydarzeniu, wzięli także udział wykładowcy związani z prowadzoną przez Instytut Heweliusza Akademią Firm Rodzinnych – Wojciech Wróbel i Dariusz Duma.

Wybór miejsca, w którym spotkało się kilkudziesięciu przedsiębiorców zrzeszonych w FBN Poland, blisko granicy z Ukrainą, nie był przypadkowy.

Hasłem zjazdu jest „odbudowa”. Z jednej strony chcemy przeanalizować sytuację w Ukrainie, w Polsce i w świecie Zachodu pod kątem możliwości naszej pomocy – zarówno teraz, jak i na etapie rychłej – miejmy nadzieję – odbudowy tego kraju, a z drugiej – pochylić się nad naszą sytuacją tu i teraz: gdzie my, nasze rodziny i firmy potrzebujemy odbudowy po tym wszystkim, co nas spotkało w ostatnim czasie i co jeszcze spotka – tłumaczy Dariusz Duma, dyrektor wykonawczy FBN Poland.

Zjazd odbył się 13-16 października. W tym czasie jego uczestnicy m.in. odwiedzili siedziby firm Yanko w Rzeszowie oraz Euroterm24 w Przemyślu.

Od poprzedniego zjazdu buduje nam się tradycja, że przed formalnym zjazdem, w czwartek, odbywamy dodatkową wizytę studyjną dla chętnych, w siedzibie interesującej firmy rodzinnej w regionie. W czasie ostatniego zjazdu we Wrocławiu, odwiedziliśmy firmę Tarczyński S.A., a tym razem zaprosiła nas do siebie firma Yanko, którą znamy dzięki obecności w naszych szeregach Rolanda Szydło – dodaje Dariusz Duma.

Oprócz tego zorganizowano wykłady i panele dyskusyjne poświęcone bieżącej sytuacji w Ukrainie, a także dylematom, szansom i problemom związanym z sukcesją, odbudowie osobistej, podstawach silnej rodziny i silnej firmy, kryzysach rodzinnych i sposobach radzenia sobie z nimi oraz temu, jak podnosić swoją siłę i odporność psychiczną.

Te – i nie tylko – zagadnienia poruszać będziemy już wkrótce w ramach organizowanej przez Instytut Heweliusza Akademii Firm Rodzinnych. Już 28 października po raz pierwszy spotkamy się z uczestnikami jej drugiej edycji.

Więcej informacji o Akademii Firm Rodzinnych tutaj.