Akademia Firm Rodzinnych już w marcu. Sukcesja, dziedziczenie, biznes

Akademia Firm Rodzinnych już w marcu

Trwa rekrutacja na ostatnie miejsca do Akademii Firm Rodzinnych. Zajęcia rozpoczną się w marcu i potrwają 3 miesiące. Ten wyjątkowy program edukacyjny stworzyliśmy wspólnie z Uniwersytetem SWPS i FBN Poland, stowarzyszeniem skupiającym największe firmy rodzinne w kraju.

Kiedy firma i rodzina to jedno, trudno nie spodziewać się ryzyka. Z jednej strony kryzysy w relacjach rodzinnych mogą przełożyć się na kondycję firmy, z drugiej trudne sytuacje w pracy łatwo przenieść do domu. Do tego dochodzą napięcia związane z sukcesją, pojawieniem się nowych członków rodziny, problemy związane z dziedziczeniem czy określeniem miejsca i przyszłości w firmie kolejnych pokoleń.

Doświadczenie praktyków i wiedza akademicka

W Polsce, z uwagi na naszą historię dopiero zbieramy doświadczenia związane ze zmianą warty w firmach rodzinnych. W Europie ten proces przeszło już kilka a w niektórych wypadkach nawet kilkanaście pokoleń. Tym cenniejsze jest doświadczenie w prowadzeniu i przekazywaniu firm rodzinnych, jakie wnoszą do Akademii członkowie FBN Poland. Założycieli firm właścicielskich, którzy kiedyś chcieliby przekazać swój dorobek własnym dzieciom, a także właścicieli, sukcesorów i kluczowych pracowników firm rodzinnych Akademia wesprze zarówno bogatą wiedzą akademicką wykładaną przez najlepszych ekspertów z takich dziedzin jak psychologia, zarządzanie czy prawo jak również możliwością spotkań z nestorami polskiego biznesu i kluczowymi postaciami pracującymi na rzecz jego rozwoju. Każdy ze słuchaczy Akademii będzie mógł także wybrać mentora z grona wybitnych postaci biznesu.

Pierwsze zajęcia w marcu

Rekrutacja do Akademii Firm Rodzinnych trwa do 15 lutego. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia będą odbywały się w weekendy, a szczegółowy harmonogram i program Akademii można znaleźć TUTAJ. Pierwsze zajęcia już w marcu.