Akademia Lidera Edukacji w Świdnicy. Kolejni absolwenci z dyplomami - Instytut Heweliusza

Akademia Lidera Edukacji w Świdnicy. Kolejni absolwenci z dyplomami

Świdnica to kolejne miasto, w którym przeprowadziliśmy nasz kurs kompetencyjny Akademia Lidera Edukacji. We wtorek wręczyliśmy dyplomy dyrektorom i nauczycielom placówek oświatowych, którzy wzięli w nim udział.

Uczyć się przez całe życie – to wyzwanie tych, którzy rozumieją, że świat wciąż się zmienia, a nowa wiedza, zwiększenie kompetencji, pozwalają ten świat lepiej zrozumieć. W przypadku nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych, to szczególnie ważne. Szkoła dziś, a szkoła 20-30 lat temu to zupełnie inne instytucje – mówiła podczas uroczystości wręczenia dyplomów prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Przez ostatnie kilka tygodni blisko 30 świdnickich dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli podnosiło swoje kompetencje na szkoleniach z: prawa oświatowego, finansów, wystąpień publicznych, mediacji, komunikacji, zarządzania szkołą oraz budowania jej wizerunku. Wszystko po to, by w przyszłości jeszcze lepiej mogli wywiązywać się z obowiązków menadżerskich.

Od lat wspieramy różne formy kształcenia nauczycieli. Traktujemy to jako dobrą inwestycję. Bo od przygotowania nauczycieli zależy jakość kształcenia. Cieszę się, że tylu z nich chciało skorzystać z możliwości kontaktu z wybitnymi specjalistami, którzy prowadzili zajęcia w ramach Akademii Lidera Edukacji. Wiem, że dobrze i z pożytkiem spędzili ten czas – dodała Beata Moskal-Słaniewska.

Staraliśmy się, żeby ta wiedza podana była na najwyższym poziomie. Dlatego zaprosiliśmy do naszego programu ekspertów z całego kraju: Krakowa, Łodzi, Wrocławia oraz z wielu wybitnych ośrodków, począwszy od Uniwersytetu SWPS, przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, a na Związku Miast Polskich kończąc – powiedziała Ilona Byra, prezes zarządu Instytutu Heweliusza. – Ufam, że ta wiedza będzie przydatna w tych magicznych miejscach, które tworzą dyrektorzy, bo szkoła to miejsce magiczne, do którego wraca się przez całe życie i którą przez całe życie nosi się w sercu – kontynuowała.

Dodajmy, że Świdnica jest kolejnym miastem na mapie Akademii Lidera Edukacji, po Wrocławiu, Wałbrzychu, Łodzi, Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim.

Chcesz dołączyć do naszej Akademii? Dowiedz się więcej!