Dyrektorzy szkół i przedszkoli w Łodzi ukończyli Akademię Lidera Edukacji - Instytut Heweliusza

Dyrektorzy szkół i przedszkoli w Łodzi ukończyli Akademię Lidera Edukacji

W czwartek w Łodzi podczas oficjalnej uroczystości wręczenia dyplomów, zakończyliśmy drugą edycję Akademii Lidera Edukacji, organizowanej przez Instytut Heweliusza, w której wzięli udział dyrektorzy łódzkich placówek oświatowych.

Akademia Lidera Edukacji to autorski program Instytutu Heweliusza. Składający się z serii warsztatów i szkoleń kurs kompetencyjny pozwala dyrektorom poszerzyć wiedzę o funkcjonowaniu szkoły. Dzięki temu lepiej będą mogli wywiązywać się z obowiązków menadżerskich i zarządzać swoją placówką w taki sposób, żeby zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do nauki.

W czwartek w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów świeżo upieczonym absolwentom. Dyplomy ukończenia kursu odebrało niemal 60 dyrektorów. Oprócz nich, w uroczystości wzięli udział przedstawiciele miasta: prezydent Łodzi – Hanna Zdanowska, dyrektor Wydziału Edukacji – Jarosław Pawlicki i jego zastępca – Radosław Gwadera. Instytut Heweliusza reprezentowały prezes zarządu – Ilona Byra i dyrektor regionu Centrum/Północ – Katarzyna Owczarek-Staśkiewicz.

Siła szkoły płynie z mądrości jej dyrektora i nauczycieli – podkreśliła w swoim przemówieniu Ilona Byra, prezes zarządu Instytutu Heweliusza. – Chciałam podziękować wszystkim dyrektorom, którzy przyjęli zaproszenie do naszej intelektualnej przygody, że pomimo dużego doświadczenia i wysokich kompetencji w dalszym ciągu są otwarci na nową wiedzę – dodała.

By zapewnić jak najwyższy poziom nauczania, zaprosiliśmy do naszego programu ekspertów z całego kraju: Krakowa, Warszawy, Łodzi i Wrocławia i z wielu wybitnych ośrodków akademickich, w tym m.in.: Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zakres tematyczny kursu tworzyły szkolenia z: prawa oświatowego, finansów, wystąpień publicznych, mediacji, komunikacji i zarządzania szkołą i budowania jej wizerunku.

Bycie uczestnikiem Akademii to czysta przyjemność. Cieszę się, że mogłam tego doświadczyć i nie ukrywam, że chętnie poszłabym dalej, za ciosem, by wciąż rozwijać swoje kompetencje, pasje i poznawać tak wspaniałych i zmotywowanych ludzi – podsumowała Beata Brudak, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 74.

Łódź to kolejne miasto na mapie Akademii Lidera Edukacji, po Wrocławiu, Świdnicy, Wałbrzychu, Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim. Do tej pory wzięło w niej udział już ponad 200 przedstawicieli kadry zarządzającej placówkami edukacyjnymi. Planowane są kolejne edycje.

Jesteś zainteresowany naszą Akademią? Skontaktuj się z nami!