MBA in Community Management. Rekrutacja w Łodzi i na Górnym Śląsku

Startuje pierwsza edycja Public Leadership we Wrocławiu

Po Łodzi w końcu przyszedł czas na Wrocław. Już za niespełna miesiąc w stolicy Dolnego Śląska ruszą pierwsze zajęcia w ramach studium Public Leadership z zarządzania operacyjnego. Zapisy wciąż trwają, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć.

Studium Public Leadership z zarządzania operacyjnego dedykowane jest dla samorządowców i osób publicznych, menedżerów średniego i wyższego szczebla pracujących w sektorze publicznym oraz osób związanych zawodowo ze sferą komunikacji z mieszkańcami. W trakcie zajęć zdobędą oni niezbędną wiedzę i umiejętności do tego, jak budować strategie PR-owe, jak tworzyć i zarządzać zespołami do komunikacji, jak radzić sobie z wystąpieniami i panować nad mową ciała, a także jak zorganizować i prowadzić skuteczne kampanie w życiu publicznym.

Komunikacja z mieszkańcami to kluczowy obszar dla każdego, kto wiąże swoją przyszłość ze sferą publiczną czy samorządową, a umiejętne docieranie do odbiorców i kreowanie właściwego wizerunku to fundament budowania i wzmacniania nowoczesnego, sprawnego i charyzmatycznego przywództwa – podkreśla Ilona Byra, prezes Instytutu Heweliusza.

Program studium został przygotowany w taki sposób, aby przekazywana wiedza miała maksymalnie praktyczny charakter. Dlatego większość zajęć prowadzona będzie w formie warsztatowej i polegać będzie na analizowaniu konkretnych przypadków – także takich, które zostały zindywidualizowane i spersonalizowane dla grupy studentów.

Na zajęciach Public Leadership realizujemy warsztaty z wystąpień publicznych i tego, jak skutecznie zarządzać mową ciała. Stawiamy naszych studentów przed kamerą, dajemy im szansę doświadczyć prawdziwej tremy i tego, co pokazuje ciało wtedy, kiedy jest w kłopocie. Dajemy również gotowe remedium na to, jak sprawić, żeby komunikacja niewerbalna i mowa ciała wspierały skutecznie wystąpienia publiczne – opowiada Daria Domaradzka-Guzik, prowadząca warsztaty z mowy ciała i wystąpień publicznych.

W gronie wykładowców są także inne uznane nazwiska, a wśród nich wybitni praktycy z bogatym doświadczeniem jak Mirosław Oczkoś – doradca i mentor wizerunkowy ludzi biznesu, polityki, show biznesu, Maciej Gałecki – specjalista od marketingu internetowego, pracujący dla największych polskich i światowych marek, Wojciech Cwalina – psycholog biznesu czy Edi Pyrek – ekspert od kreowania wizerunku.

Przez osiem lat, a może i więcej, zajmowałem się wyborami politycznymi i polityką. Zapraszam na nasze szkolenie do szkoły liderów, ponieważ tutaj będziemy w praktyczny sposób uczyli wygrywania wyborów i opowiadania historii. Miałem okazję współpracować z trzema premierami, marszałkiem sejmu, kilkunastoma ministrami. Za każdym razem w tym co robiliśmy, najważniejsze było nie tylko, co chcemy powiedzieć, a – przede wszystkim – dlaczego. I tutaj dowiecie się co, jak i dlaczego – zachęca Edi Pyrek.

Zajęcia w ramach Public Leadership będą odbywały się w trybie stacjonarnym, w salach wykładowych Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Potrwają one jeden semestr, w trakcie którego zaplanowano sześć zjazdów w trybie weekendowym (sobota i niedziela) – pierwszy odbędzie się 26-27 lutego, a ostatni – 11-12 czerwca. Semestr kończy się indywidualnym warsztatem case-study, a jego absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studium Public Leadership wydawany przez Instytut Heweliusza.

Wciąż trwa rekrutacja, liczba miejsc jest jednak ograniczona, dlatego warto się pospieszyć.