MBA in Community Management. Rekrutacja w Łodzi i na Górnym Śląsku

Zapisz się na studia MBA in Community Management

Katowice, Kraków, Łódź, Wrocław – to miasta, w których trwa rekrutacja nowych grup studiów MBA in Community Management. To jedyny taki program dla samorządowców w Polsce, który jest realizowany przez Krakowską Szkołę Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i Instytut Heweliusza.

Studia MBA in Community Management są dedykowane samorządowi, co oznacza, że w ławach studenckich zasiadają wyłącznie samorządowcy i przedstawiciele JST.

MBA in Community Management to studia dla ambitnych i chcących zmieniać rzeczywistość samorządowców. Pracowników urzędów, którym wciąż chce się zaskakiwać i robić coś ponad. A przy okazji poznać nowych ciekawych i niebanalnych ludzi – mówi Jakub Kwaśny, dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Jak dodaje Ilona Byra, prezes Instytutu Heweliusza, to pierwsze profesjonalne, innowacyjne i praktyczne MBA dla władz samorządowych. – Program daje dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat samorządu oraz przegląd najlepszych europejskich rozwiązań dla polskich miast i gmin. Zajęcia prowadzą praktycy zarządzania, cenieni specjaliści z zakresu finansów, prawa, marketingu i wysokiej klasy naukowcy z renomowanych ośrodków akademickich – zaznacza.

Wśród wykładowców są m.in. Tomasz Orłowski – ambasador i dyplomata, Mateusz Zmyślony – twórca strategii marketingowych wielu miast, Kamil Wyszkowski – specjalista ds. wyzwań klimatycznych, dyrektor generalny UN Global Compact w Polsce, prof. Andrzej Sztando – specjalizujący się w budowaniu strategii samorządowych, prof. Jarosław Flis – specjalista w zakresie komunikacji i komentator czy dr Piotr Markiewicz – zarządzanie strategiczne i przywództwo.

Wykładane przedmioty dotyczą problemów i zagadnień samorządu, np.: programowanie i finansowanie polityk publicznych, inżynieria finansowa, zamówienia publiczne, aspekty prawne, mediacje, zarządzanie publiczne, dyplomacja, zmiany klimatyczne, nadzór właścicielski JST.

Rekrutacja nowych grup w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i w Katowicach już się rozpoczęła i potrwa do kwietnia. Warto dodać, że z każdą kolejną edycją studia MBA in Community Management cieszą się coraz większą popularnością. W ciągu dwóch ostatnich lat dyplomy odebrało ponad 300 absolwentów.

Co mówią o naszych studiach? – Dla mnie zdobyte doświadczenie na uczelni krakowskiej na studiach MBA, było przede wszystkim ugruntowaniem własnej wiedzy na temat samorządu i samorządności. Wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie – podkreśla Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza.

To niezwykłe studia. Dla nas, dla włodarzy miasta, pokazują one, że aby mogło się ono rozwijać w miłej atmosferze, żeby było ekologiczne, nie wystarczy podejmować działania przez rok, dwa lata, czy przez jedną kadencję – zauważa Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Spotkania z ludźmi z pierwszych stron gazet, politykami, fachowcami, dziennikarzami, ale nie tylko. To także świetna okazja do rozmowy z innymi samorządowcami i poznania ich punktu widzenia na zmiany zachodzące w Polsce – zaznacza Marcin Gołaszewski, przewodniczący rady miejskiej w Łodzi.

Nowa edycja studiów MBA in Community Management będzie zorganizowana w formie dwudniowych zjazdów weekendowych. W sumie zaplanowano ich 13. Rok akademicki potrwa od kwietnia 2022 do marca 2023 r. (dwa semestry). Wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku polskim.

Absolwenci programu MBA, oprócz dyplomu ukończenia studiów, nabędą także uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Warto podkreślić, że studia MBA in Community Management zostały wpisane do Bazy Usług Rozwojowych, co oznacza, że można uzyskać na nie dofinansowanie.

Dodajmy również, że za swoją działalność Instytut Heweliusza otrzymał w ubiegłym roku prestiżową Nagrodę Samorządową Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska im. Norberta Barlickiego w kategorii Firma Przyjazna Samorządowi. Jej kapitułę tworzą m.in. byli i obecni politycy, parlamentarzyści i samorządowcy, a jej przewodniczącym jest Aleksander Kwaśniewski – prezydent RP w latach 1995-2005.


Kontakt

Koordynator studiów we Wrocławiu

Ilona Byra

tel. 507 094 823

ilona.byra@instytut-heweliusza.pl

Koordynator studiów w Krakowie

Wojciech Pelowski

tel. 507 094 450

wojciech@pelowski.pl

Koordynator studiów w Łodzi

Piotr Wesołowski

tel. 507 094 468

piotr.wesolowski@instytut-heweliusza.pl

Koordynator studiów w Katowicach

Rafał Rogowicz

tel. 605 656 948

rafal.rogowicz@instytut-heweliusza.pl