Joanna Nitka: z „Gazety Wyborczej” do Instytutu Heweliusza - Instytut Heweliusza

Joanna Nitka: z „Gazety Wyborczej” do Instytutu Heweliusza

Joanna Nitka dołącza do Instytutu Heweliusza. Jako dyrektor Polski południowej będzie odpowiedzialna m.in. za tworzenie strategii spółki, zarządzanie operacyjne zespołem i programami edukacyjnymi, w tym studiami MBA dla samorządu, Akademią Firm Rodzinnych i Akademią Lidera Edukacji.

Joanna Nitka jest liderem z kilkuletnim stażem w zarządzaniu zespołem (strategicznie i operacyjnie). Do tej pory związana była głównie z mediami. W „Gazecie Wyborczej”, w której w sumie pracowała 19 lat pełniła najpierw funkcję key account managera (11.2000 – 04.2015), a następnie dyrektora sprzedaży (od 06.2018). W tym czasie była odpowiedzialna m.in. za: tworzenie i implementację strategii sprzedaży, realizację budżetu, zarządzanie zespołem i projektami, budowanie i rozwijanie relacji biznesowych z klientami.

Pracowała także jako trener w projekcie „Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość”, realizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Była także zastępcą dyrektora marketingu na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych.

Joanna Nitka ukończyła politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest absolwentką Master Class of Management – psychologii działań menadżerskich na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jest również konsultantką językową prostego języka według standardu Uniwersytetu Wrocławskiego, coachem kognitywnym i trenerką biznesu Moderator.

Instytut Heweliusza uosabia wszystko, co cenię w pracy: rozwój, dynamikę, ambicje, jakość, konsekwencję i myślenie poza schematem. Dołączam do zespołu z apetytem na tworzenie rzeczy nowych, ciekawych i ważnych – komentuje Joanna Nitka.

Jako dyrektor Polski południowej, w Instytucie Heweliusza będzie odpowiadała za: tworzenie strategii rozwoju spółki, zarządzanie operacyjne zespołem i programami, wdrażanie nowych projektów, monitorowanie rynku edukacyjnego w kraju, budowanie i utrzymywanie relacji z partnerami biznesowymi oraz współpracę z zarządem.

Miałam przyjemność pracować z Asią. Sprawdziłyśmy się już w wielu obszarach. Wiem zatem, że cele, które sobie postawiłyśmy będą zrealizowane szybko i w pięknym stylu – mówi Ilona Byra, prezes zarządu Instytutu Heweliusza.