W Łodzi otwarto studio telewizyjne im. Piotra Wesołowskiego - Instytut Heweliusza

W Łodzi otwarto studio telewizyjne im. Piotra Wesołowskiego

Piotr był wieloletnim dziennikarzem i redaktorem łódzkiego oddziału “Gazety Wyborczej”, ostatnio związanym z łódzką telewizją Toya. Pracował także w Instytucie Heweliusza, w którym kierował jego łódzkim oddziałem.

Inicjatorem uhonorowania zmarłego nagle w kwietniu tego roku Piotra Wesołowskiego jest Bogumiła Cichacz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 w Łodzi. To właśnie tam we wtorek odbyła się oficjalna uroczystość nadania studiu telewizyjnemu, z którego będą korzystali uczniowie, im. Piotra Wesołowskiego. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkoły, prezydent Łodzi – Hanna Zdanowska, jej zastępca – Małgorzata Moskwa-Woźnicka, przewodniczący rady miasta – Marcin Gołaszewski, rodzina Piotra – żona Dorota, córka Olga i brat Dariusz oraz reprezentująca Instytut Heweliusza – Katarzyna Owczarek-Staśkiewicz.

Cieszymy się, że nasze marzenia, pragnienia, nasza potrzeba serca w końcu się ziściła. Wierzymy w to, że duch Piotra Wesołowskiego, przez przyjaciół nazywanego „Wesołym” będzie towarzyszył nam w naszych dalszych działaniach – powiedziała Bogumiła Cichacz.

Piotr Wesołowski: dziennikarz telewizyjny, prasowy, radiowy i internetowy

Piotr ukończył polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim. W 1989 r. rozpoczął pracę w „Gazecie Wyborczej”, która trwała 30 lat. Był redaktorem i dziennikarzem, pisał m.in. o polityce, sporcie i gospodarce do Dużego Formatu, Ale Historia i Wysokich Obcasów. W łódzkiej redakcji „Wyborczej” był szefem działu politycznego, sekretarzem redakcji, zastępcą redaktora naczelnego i redaktorem naczelnym. Autor monografii “100 lat Widzewa”, współautor z Jerzym Bralczykiem i Geraldem S. Abramczykiem podręcznika o marketingu politycznym i medialnym “Komunikatorzy”.

Był laureatem nagrody “Dziennikarz Roku 2010” przyznanej przez “Galę Biznesu”. Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego (razem z prof. Markiem Belką, Anitą Werner, Pawłem Edelmanem i Anną Marią Wesołowską). Współpracował z radiem TOK FM. Pisał m.in. dla Press, Polityki, Wprost.

Przez 20 lat był związany z łódzką telewizją Toya, gdzie prowadził m.in. programy „Dla prawo i leworęcznych”, „Pod prąd” i „Presuffkę. Wykładał na Społecznej Akademii Nauk, Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu, Społecznej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości.

Był dyrektorem łódzkiego oddziału Instytutu Heweliusza, w którym m.in. prowadził, współtworzył i koordynował programy edukacyjne dla samorządowców i pracowników oświaty. Swoim dziennikarskim doświadczeniem dzielił się również jako wykładowca w trakcie zajęć poświęconych kontaktom z mediami.