Uczestnicy Akademii Firm Rodzinnych z wizytą w JMP Flowers [GALERIA] - Instytut Heweliusza

Uczestnicy Akademii Firm Rodzinnych z wizytą w JMP Flowers [GALERIA]

Za nami pierwsze wyjazdowe zajęcia i wizyta studyjna w ramach Akademii Firm Rodzinnych. 13 i 14 stycznia jej uczestnicy odwiedzili w Stężycy firmę JMP Flowers, największego producenta kwiatów w Polsce i jednego z największych w Europie.

„Sukcesja to nie jest sprint, tylko maraton. Jak biec, by go ukończyć z sukcesem” – rozmowa z Anną Ptaszek-Kwolek, członek zarządu JMP Flowers >>>

W rolę gospodarza wcielił się Jacek Ptaszek, współwłaściciel i członek zarządu JMP Flowers. W trakcie dwóch dni zajęć, które zaplanowano na piątek i sobotę opowiadał m.in. o tym, jak osiągnąć sukces w sukcesji oraz jak zaprojektować ją na pokolenia, zapewniając jej tym samym nieśmiertelność biznesową. Trudno o lepszego specjalistę w dziedzinie, gdyż jest on przedstawicielem piątego pokolenia właścicieli w swojej firmie rodzinnej.

Oprócz zajęć był także czas na zwiedzanie siedziby JMP Flowers. Firma ze Stężycy jest najnowocześniejszą w branży w Polsce. Uprawia ponad 70 odmian róż na powierzchni 5,65 ha oraz 70 odmian anturium na powierzchni 2,7 ha, a przede wszystkim aż 200 odmian orchidei na powierzchni 10 ha. Co ciekawe, należące do niej szklarnie widać aż z kosmosu! Tymczasem uczestnicy akademii mogli zobacz im się przyjrzeć z bliska.