XII edycja programu Symbol. Instytut Heweliusza wśród laureatów - Instytut Heweliusza

XII edycja programu Symbol. Instytut Heweliusza wśród laureatów

Najlepsi w kraju przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali, spółdzielni oraz innych branż zostali nagrodzeni podczas uroczystej Gali Finałowej programu Symbol 2022, która odbyła się 17 listopada w niezwykłych, zabytkowych wnętrzach hotelu Monopol w Katowicach. W gronie nagrodzonych znalazł się Instytut Heweliusza, który otrzymał Symbol Wsparcia Biznesu 2022.

Symbol to ogólnopolski program medialny, w którym wyróżniane są firmy, samorządy, uczelnie, instytuty PAN, spółki komunalne i inne liczące się podmioty, które stanowią niedościgniony wzór dla swojej branży, ich działalność jest ukierunkowana na przyszłość, postęp oraz innowacyjne rozwiązania
i znacząco przyczyniają się do rozwoju Polski, a ich funkcjonowanie staje się wzorem do naśladowania – Symbolem. Organizatorem programu Symbol jest PubliCity Media Group, wydawca “Monitora Biznesu”, “Monitora Rynkowego” oraz serwisu MonitorRynkowy.pl.

W tym roku kapituła programu nagrodziła 54 podmioty z różnych branż i instytucji pożytku publicznego. Obok Instytutu Heweliusza w tym gronie znalazły się m.in.: Miasto Opole, MPWiK Wrocław, DHL Parcel Polska czy Lasy Państwowe.

Nagrody mają to do siebie, że motywują i zarażają posybilizmem. Są jak paliwo, które powoduje, że przekraczamy granice i swoje słabości. Dla mnie osobiście ta nagroda dla Instytutu Heweliusza jest dowodem, że nasza pasja i praca są zauważalne i doceniane – powiedziała podczas ceremonii wręczenia nagród Ilona Byra , założyciel i prezes zarządu Instytutu Heweliusza.

Dalej kontynuowała: – Ponieważ znajduję się w gronie osób, które otrzymały nagrody za swoje dotychczasowe działania czyli za przeszłość, to życzę Państwu sukcesów w przyszłości. Albert Einstein mówił, że „Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie” – twórzmy zatem przyszłość dobrze i mądrze.

Dodajmy, że to kolejne wyróżnienie dla Instytutu Heweliusza, który ma na swoim koncie także prestiżową Nagrodę Samorządową Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska im. Norberta Barlickiego w kategorii Firma Przyjazna Samorządowi. Instytut otrzymał także certyfikat DEKRA SUS 2.0 – unikalny standard branży szkoleniowo-rozwojowej, opracowany przez ekspertów zrzeszonych w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych (PIFS).

Wydarzenie Symbol zostało objęte patronatem honorowym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Patentowego RP, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Konferencje Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, Polską Izbę Ekologii, Związek Województw RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Partnerami tegorocznej edycji byli również przedstawiciele wielu firm i instytucji. Wśród złotych partnerów Gali Symbol 2022 wyróżnić należy: Grupę Amica, Lasy Państwowe oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

Srebrnymi partnerami tegorocznej edycji zostali: DHL Parcel Polska, Miasto Częstochowa, Gmina Miasta Sanoka, COIG S.A., Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy oraz Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań. Wśród brązowym prtnerów wymienić należy Klaster Dystrybucja, Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego oraz SALUD Y SEGURIDAD EN LA TRABAJA BHP – Szkolenia, Szkolenia Edukacyjne, Lama Travel.