Akademia Lidera Edukacji zawitała do Wałbrzycha - Instytut Heweliusza

Akademia Lidera Edukacji zawitała do Wałbrzycha

Autorski program przygotowany przez Instytut Heweliusza dla dyrektorów przedszkoli i szkół, ich zastępców oraz przyszłych dyrektorów będzie wystartował właśnie w Wałbrzychu. To kolejne miasto na mapie Polski, do którego zawitała Akademia.

Łącznie w tym programie szkolimy już ponad 220 przedstawicieli kadry zarządzającej placówkami edukacyjnymi, m.in. we Wrocławiu, Świdnicy, Łodzi, Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim.

Do grona tych miast dołączył w czwartek Wałbrzych. Uroczysta inauguracja Akademii odbyła się w tamtejszym Inkubatorze Przedsiębiorczości. Oprócz wspomnianych już dyrektorów placówek edukacyjnych i ich zastępców wzięły w niej w udział m.in. Ilona Byra – prezes zarządu Instytutu Heweliusza oraz Joanna Nitka – koordynatorka projektu na Dolnym Śląsku, a także Sylwia Bielawska – posłanka i członkini Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, a jeszcze do niedawna zastępczyni prezydenta Wałbrzycha. Nie mogło także zabraknąć przedstawicieli lokalnych mediów.

Celem kursu jest przekazanie i usystematyzowanie wiedzy potrzebnej do właściwego zarządzania jednostkami oświatowymi. Uczestnictwo w warsztatach umożliwi rozwinięcie umiejętności niezbędnych do pełnienia funkcji menadżerskich – zaznacza Ilona Byra, prezes zarządu i założyciel Instytutu Heweliusza.

Na program składa się dziewięć siedmiogodzinnych spotkań. Zakres tematyczny kursu tworzą szkolenia z prawa oświatowego, finansów, wystąpień publicznych, mediacji, komunikacji i zarządzania szkołą w zmiennym środowisku.

Wykładowcy Akademii to doświadczeni trenerzy, pracownicy naukowi z czołowych uczelni w kraju oraz praktycy z kilkunastoletnim stażem.

Akademia pozwala dyrektorom poszerzyć wiedzę o funkcjonowaniu szkoły, a także rozwinąć kompetencje, które ułatwią kierowanie własną karierą. Dzięki temu lepiej będą mogli wywiązywać się z obowiązków menadżerskich i zarządzać swoją placówka tak, aby zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do nauki. Szkoła dobrze funkcjonująca to nie tylko wyremontowane budynki i odpowiednio wyposażone klasy. Budowanie właściwych relacji pomiędzy dyrekcją, nauczycielami i uczniami wpływa na sposób, w jaki przebiegają lekcje i na wyniki nauczania – podkreśla Joanna Nitka, koordynatorka projektu na Dolnym Śląsku.

Kurs kończy się uzyskaniem dyplomu kursu kompetencyjnego, wydawanego przez Instytut Heweliusza, jednostki oświatowej wyspecjalizowanej w inicjowaniu, tworzeniu i prowadzeniu unikatowych programów edukacyjnych.

Więcej o Akademii Lidera Edukacji przeczytasz tutaj.

Uroczysta inauguracja Akademii Lidera Edukacji w Wałbrzychu