To nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy, ale i okazja na zdobycie uprawnień do zasiadania w radach nadzorczych. Studia MBA dla samorządowców w Łodzi firmuje Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Patronat nad programem sprawuje Związek Miast Polskich
Kolejni polscy samorządowcy będą mieli okazję zdobyć dyplom MBA na menadżerskich studiach podyplomowych MBA in Community Management. Realizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie program cieszy się dużym zainteresowaniem. Kierunek jest realizowany we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i na Górnym Śląsku.
W ławach zasiadali m.in. prezydenci, skarbnicy i urzędnicy miejscy. W Łodzi dyplomy MBA uzyskają m.in. prezydenci Pabianic, Zgierza, Zduńskiej Woli, burmistrzowie Głowna i Zgierza. W tej grupie są też skarbnicy, dyrektorzy wydziałów w magistratach, starostwach, radni, pracownicy spółek miejskich i gminnych i osoby współpracujące z samorządem
MBA dla samorządowców. Łódź, marzec 2021
Master of Business Administration in Community Management łączy teorię zarządzania samorządem oraz praktyczną wiedzę związaną z konkretnymi przykładami.
Wykładowcami są teoretycy i praktycy samorządu. – Naszym celem było, aby absolwenci z jednej strony dostali dużo nowej wiedzy, a z drugiej poznali metody rozwiązywania konkretnych problemów w zarządzaniu samorządem i spółkami komunalnymi – twierdzą władze UEK.
Kolejna grupa MBA w Łodzi rusza w marcu 2021 roku. Studia potrwają rok. Zajęcia są prowadzone w języku polskim a program jest realizowany na zjazdach weekendowych odbywających się co dwa tygodnie.
Kto wykłada na MBA in Community Management w Łodzi
Wykładowcami są naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu SWPS, Polskiej Akademii Nauk, byli samorządowcy i politycy. W gronie tym znaleźli się m.in. prof. Paweł Kowal, prof. Jarosław Flis, Andrzej Porawski i Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich, osoby tworzące strategię dla polskich miast i województw m.in. Mateusz Zmyślony.
Wśród wykładowców programu MBA dla samorządowców są także ambasador Tomasz Orłowski, specjalista ds. wyzwań klimatycznych, Dyrektor Generalny UN Global Compact w Polsce Kamil Wyszkowski, specjalista w budowaniu strategii samorządowych prof. Andrzeja Sztando, dr Piotr Markiewicz specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym i przywództwie, inżynierii finansowej w samorządzie terytorialnym uczy Grzegorza Moorthi.
Rekrutacja na MBA dla samorządu terytorialnego i JST
Absolwenci nabędą uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa i spółek komunalnych. Nie będą musieli zdawać dodatkowego egzaminu państwowego. Patronat nad MBA in Community Management objął Związek Miast Polskich.
Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się na początku marca w Łodzi. Do tego czasu trzeba się zarejestrować. Rejestracji należy dokonać pod TYM adresem
W przypadku pytań dotyczących rejestracji pytania można kierować do pod nr tel. 12 293 55 61
Zajęcia są przeznaczone zarówno dla urzędników, jak i dla polityków oraz liderów opinii (urzędy miast, gmin, marszałkowskie, powiaty, spółki, radni, ale też zarządzający NGO-sami współpracujący z samorządami). Celem studiów jest przekazanie oraz usystematyzowanie wiedzy niezbędnej do zarządzania instytucjami publicznymi w oparciu o najlepsze praktyki i doświadczenia pracowników/liderów jednostek publicznych oraz współpracującego z nimi świata biznesu i mediów.
Studia kończą się napisaniem pracy dyplomowej.
Czas trwania – rok. 13 zjazdów weekendowych (sobota – niedziela).
Całkowita opłata wynosi 19.000 złotych (można płacić w ratach).
Dyplom ukończenia studiów podyplomowych MBA in CM jest wydawany przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Studia podyplomowe MBA. Źródła dofinansowania
Projekt został wpisany do Bazy Usług Rozwojowych. Można otrzymać na niego dofinansowanie w Powiatowych Urzędach Pracy, Krajowym Funduszu Szkoleniowym i w regionalnych instytucjach wdrażających.