Piotr Wesołowski - Instytut Heweliusza

Piotr Wesołowski

Piotr Wesołowski

Dziennikarz, wykładowca akademicki, laureat nagrody “Dziennikarz Roku 2010” przyznanej przez “Galę Biznesu”. Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego.

Ukończył na Uniwersytecie Łódzkim polonistykę. W 1989 rozpoczął pracę w „Gazecie Wyborczej”, która trwała 30 lat. Był redaktorem i dziennikarzem, pisał m.in. o polityce, sporcie i gospodarce do Dużego Formatu, Ale Historia i Wysokich Obcasów. W łódzkiej redakcji „Wyborczej” był szefem działu politycznego, sekretarzem redakcji, zastępcą redaktora naczelnego i redaktorem naczelnym. Autor monografii “100 lat Widzewa”, współautor z Jerzym Bralczykiem i Geraldem S. Abramczykiem podręcznika o marketingu politycznym i medialnym “Komunikatorzy”.

Laureat nagrody “Dziennikarz Roku 2010” przyznanej przez “Galę Biznesu”. Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego (razem z prof. Markiem Belką, Anitą Werner, Pawłem Edelmanem i Anną Marią Wesołowską). Współpracuje z radiem TOK FM. Pisał m.in. dla Press, Polityki, Wprost.

Od 20 lat współpracuje z Tv Toya, ma tam m.in. programy „Dla prawo i leworęcznych”, „Pod prąd” i „Presuffkę. Jest dziennikarzem telewizyjnym, prasowym, radiowym i internetowym. Wykładał na Społecznej Akademii Nauk, Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu, Społecznej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości.