Trwa rekrutacja na studia MBA in Community Management - Instytut Heweliusza

Trwa rekrutacja na studia MBA in Community Management

Katowice, Kraków, Łódź, Wrocław – to miasta, w których trwa rekrutacja nowych grup studiów MBA in Community Management. To jedyny taki program dla samorządowców w Polsce.

Master of Business Administration in Community Management to kierunek stworzony w 2018 roku przez Krakowską Szkołę Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Instytut Heweliusza. To jedyny taki profil studiów w kraju. Połączono w nim świat samorządu i nauki zarządzania. Uczestnicy programu – samorządowcy i pracownicy JST – zapoznają się z konkretnymi przykładami i niestandardowym podejściem do nowych wyzwań sektora, który stał się w Polsce w ostatnich dekadach jednym z najważniejszych i zarazem coraz bardziej profesjonalnie zarządzanym.

MBA in Community Management to studia dla ambitnych i chcących zmieniać rzeczywistość samorządowców. Pracowników urzędów, którym wciąż chce się zaskakiwać i robić coś ponad. A przy okazji poznać nowych ciekawych i niebanalnych ludzi – mówi Jakub Kwaśny, dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Studia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, a do tej pory zorganizowano 17 edycji.

Tworzony przez profesjonalistów

Jak podkreśla Ilona Byra, prezes Instytutu Heweliusza, to pierwsze profesjonalne, innowacyjne i praktyczne MBA dla władz samorządowych: – Program daje dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat samorządu oraz przegląd najlepszych europejskich rozwiązań dla polskich miast i gmin. Zajęcia prowadzą praktycy zarządzania, cenieni specjaliści z zakresu finansów, prawa, marketingu i wysokiej klasy naukowcy z renomowanych ośrodków akademickich.

Kadrę dydaktyczną stanowią wykładowcy z ośmiu czołowych uczelni w Polsce. W tym gronie są m.in. Tomasz Orłowski – ambasador i dyplomata, Kamil Wyszkowski – specjalista ds. wyzwań klimatycznych, dyrektor generalny UN Global Compact w Polsce, prof. Andrzej Sztando – specjalizujący się w budowaniu strategii samorządowych, prof. Jarosław Flis – specjalista w zakresie komunikacji i komentator czy dr Tomasz Grzyb – ceniony psycholog, szkolący od m.in. oficerów NATO w zakresie technik wpływu społecznego.


Wykładane przedmioty dotyczą problemów i zagadnień samorządu, jak np.: programowanie i finansowanie polityk publicznych, inżynieria finansowa, zamówienia publiczne, aspekty prawne, mediacje, zarządzanie publiczne, dyplomacja, zmiany klimatyczne, nadzór właścicielski JST.

To pierwsze i jedno z nielicznych na świecie prawdziwe, prestiżowe, innowacyjne, praktyczne, inspirujące i profesjonalne MBA dla władz samorządowych – zauważa prof. Andrzej Sztando, który na kierunku prowadzi zajęcia z „Zarządzania strategicznego”.

Co mówią absolwenci?

Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, przekonuje, że studia MBA dla samorządowców to możliwość zdobycia wiedzy, która pozwoli na holistyczne spojrzenie na lokalne i regionalne życie wspólnot. – Uczestniczą w nich wysokiej klasy specjaliści – od finansów, kultury, zamówień publicznych czy administracji, a także szefowie gmin, radni, czy członkowie zarządów spółek komunalnych. Uczestnictwo w tych studiach pozwala zdobyć nowe kwalifikacje, poszerzyć horyzonty, zrozumieć prawidłowości, mające wpływ na funkcjonowanie miasta, powiatu czy województwa. Te nowe kompetencje dadzą efekt w postaci lepszej jakości zarządzania w samorządzie, to zaś przełoży się na bardziej efektywny rozwój naszych regionów – zaznacza.

Możliwość pogłębiania wiedzy z uznanymi autorytetami teorii funkcjonowania samorządów, ale co najistotniejsze z wybitnymi praktykami z zakresu prawa, finansów czy marketingu, to na pewno z atuty studiów MBA in Community Management – ocenia Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Jestem pod wrażeniem nie tylko profesjonalnie przygotowanej oferty i organizacji studiów, ale przede wszystkim niespotykanej elastyczności, która w trakcie panującej epidemii pozwoliła w najtrudniejszych momentach funkcjonowania samorządu na kontakt słuchaczy z przedstawicielami najważniejszych instytucji państwowych, autorytetami świata nauki czy specjalistami z zakresu zarządzania w kryzysie – dodaje.

Spotkania z ludźmi z pierwszych stron gazet, politykami, fachowcami, dziennikarzami, ale nie tylko. To także świetna okazja do rozmowy z innymi samorządowcami i poznania ich punktu widzenia na zmiany zachodzące w Polsce – wspomina zajęcia Marcin Gołaszewski, przewodniczący rady miejskiej w Łodzi.

Zapisz się już dziś!

Rekrutacja nowych grup w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i w Katowicach już się rozpoczęła. Należy spieszyć się z zapisami, gdyż ilość miejsc jest ograniczenia.

Nowa edycja studiów MBA in CM będzie zorganizowana w formie dwudniowych zjazdów weekendowych. W sumie zaplanowano ich 13, na które składa się 250 godzin praktycznych zajęć w formie wykładów, warsztatów i szkoleń. Rok akademicki rozpocznie się w październiku tego roku i potrwa do czerwca 2024 r. (dwa semestry). Wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku polskim.

Absolwenci programu MBA in CM, oprócz dyplomu ukończenia studiów, nabędą także uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa i komunalnych.

Warto podkreślić, że studia MBA in CM zostały wpisane do Bazy Usług Rozwojowych, co oznacza, że można uzyskać na nie dofinansowanie.

Dodajmy także, że za swoją działalność Instytut Heweliusza otrzymał Nagrodę Samorządową Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska im. Norberta Barlickiego w kategorii Firma Przyjazna Samorządowi (jej kapitułę tworzą m.in. byli i obecni politycy, parlamentarzyści i samorządowcy, a jej przewodniczącym jest Aleksander Kwaśniewski – prezydent RP w latach 1995-2005) oraz Symbol Wsparcia Biznesu 2022, przyznawany przez PubliCity Media Group, wydawcę “Monitora Biznesu”, “Monitora Rynkowego” oraz serwisu MonitorRynkowy.pl.

Patronat nad studiami objął Związek Miast Polskich.

Więcej informacji o naszych studiach podyplomowych TUTAJ.