Edukacja i programy szkoleniowe | Instytut Heweliusza

Programy edukacyjne

Praca na stanowiskach kierowniczych jest odpowiedzialna i wymagająca. Studia menadżerskie dają natomiast aktualną wiedzę na temat budowania zespołów i wizerunku firmy, zarządzania ludźmi czy rygorów prawnych i finansowych przedsiębiorstwa. Podyplomowe studia menadżerskie oraz specjalne programy dedykowane konkretnym grupom zawodowym pozwalają natomiast dostosować wiedzę akademicką i doświadczenia biznesowej praktyki do konkretnego obszaru, sektora, środowiska biznesowego czy nawet branży.

Studia menadżerskie i dedykowane programy szkoleniowe

Programy Instytutu Heweliusza to edukacja w gronie najlepszych specjalistów, w sposób nowoczesny, praktyczny i otwierający nowe perspektywy zawodowe.

 

MBA in Community Management (MBA dla samorządu i JST)

   
Dają dyplom MBA i sprzyjają profesjonalizacji zarządzania w samorządzie terytorialnym, a absolwentom programu dają także uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa i spółek samorządowych  bez konieczności odbywania dodatkowych kursów i zdawania egzaminu na członków rad nadzorczych.

Menadżerskie studia podyplomowe dedykowane pracownikom samorządu terytorialnego, spółek komunalnych i jednostek samorządowych trwają rok, kończąc się publiczną prezentacją i obroną pracy dyplomowej w obecności komisji. Absolwenci programu uzyskują dyplom wydany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Patronat nad programem objął Związek Miast Polskich.

Akademia Firm Rodzinnych

           
Unikatowy program szkoleniowy dedykowany właścicielom, sukcesorom i kluczowym pracownikom firm rodzinnych. W jego skład wchodzi nie tylko jedenaście specjalistycznych, poszukiwanych na rynku szkoleń z zakresu prawa, zarządzania czy zasad sukcesji, ale także lekcje przedsiębiorczości prowadzone przez właścicieli największych firm rodzinnych oraz specjalnie przygotowany program mentoringowy z wybranymi liderami biznesu rodzinnego.

Program trwa 3,5 miesiąca, kończy się publiczną prezentacją wybranego problemu menadżerskiego. Uczestnicy Akademii otrzymują certyfikat wydany przez Uniwersytet SWPS i Instytut Heweliusza.

Patronat nad programem Akademii Firm Rodzinnych objęło stowarzyszenie Family Business Network Poland.

Doświadczenie

Akademię tworzymy z międzynarodowym stowarzyszeniem Family Business Network.

Wiedza

Praktyczna wiedza od właścicieli największych firm rodzinnych w kraju i wymiana doświadczeń z najbardziej znanymi liderami biznesu w Polsce.

Networking

Topowi przedsiębiorcy i sieć kontaktów biznesowych w profesjonalnym środowisku.

Kadra

Poznaj prowadzących

  • Rafał Rogowicz

    Absolwent Akademii Profesjonalnego Coachingu. Za nim setki godzin spędzonych w sali szkoleniowej oraz gabinecie podczas sesji coachingowych i terapeutycznych.

  • dr Sylwia Różańska-Lange

    Liderka z 20 letnim stażem w strukturach korporacyjnych, akredytowany coach i mentorka EMCC poziom Practitioner, wykładowczyni akademicka, trenerka kompetencji przywódczych.

  • Iwo Wieczorek

    Trener w Akademii Improwizacji, lider Improwizowanych Poniedziałków i wykładowca Uniwersytetu SWPS. Pasjonat komunikacji, sztucznej inteligencji i retoryki, ceni dynamizm, kreatywność i łamanie schematów.

  • Barbara Gańcza

    Wykładowczyni, autorka publikacji i trenerka z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami, prowadzi szkolenia rozwijające kompetencje managerskie.

  • Maciej Gnela

    Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa zamówień publicznych, w aspektach prawnych, technicznych oraz organizacyjnych. Posiada również szerokie doświadczenie w dziedzinie prawa cywilnego (umowy) oraz prawa działalności gospodarczej.

  • Maciej Kraus

    Wykłada ekonomię behawioralną na Stanford University oraz London Business School, a w Instytucie Heweliusza prowadzi zajęcia z zarządzania cenami.

  • Łukasz Orłowski

    Trener w Akademii Improwizacji, związany z improwizacją od 2016 roku, regularnie występujący z grupami Chłopacy i Wolni. Szkolił się u międzynarodowych trenerów, takich jak David Pasquesi, Jason Shotts i Neil Curran.

  • dr Piotr Sedlak

    Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie zarządzania. Absolwent studiów podyplomowych: Zarządzanie Projektem Badawczym (UEK), Badania Społeczne i Marketingowe (WSE Kraków) oraz Praktyczna Psychologia Społeczna (USWPS Warszawa). Ukończył również program Transforming HR with Data Science prowadzony przez Cambridge University.

  • dr Grzegorz Karwatowicz

    Ekspert w zakresie prawa zamówień publicznych, finansów publicznych i prawa Unii Europejskiej.

  • dr Kacper Siwek

    Skarbnik Miasta Świdnica, z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w sferze zarządzania finansami samorządowymi.

  • Anna Jasinowska-Czarny

    Właścicielka firmy UNIKA Doradztwo Unijne i Public Relations, od 2008 r. zajmująca się projektami finansowanymi ze środków zewnętrznych, przede wszystkim Unii Europejskiej.

  • Sławomir Prusakowski

    Psycholog, trener, trener biznesu, nauczyciel akademicki, doradca.

  • Adam Pioch

    Adam Pioch przekształca… zwykłych ludzi w mistrzów storytellingu biznesowego i nie tylko.Specjalizuje się od ponad 18 lat w Storytellingu. Tworzy opowieści i uczy jak to robić. 

  • Agnieszka Fomadis

    Specjalistka w obszarze szeroko pojętych kompetencji przywódczych. Praktyk z dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania lokalnymi i międzynarodowymi zespołami. Absolwentka Wydziału Organizacji i Zarządzania na Politechnice Łódzkiej, Szkoły Biznesu w Barcelonie oraz Wydziału Coachingu i Mentoringu Biznesowego na Uniwersytecie Łódzkim.

  • Michał Dudoń

    Trener i manager z doświadczeniem w korporacjach, specjalizujący się w przywództwie i komunikacji. Certyfikowany wykładowca, współpracuje z biznesem i sektorem publicznym.

  • Dr Edyta Bielińska-Dusza

    Adiunkt w Katedrze Analiz Strategicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jej badania koncentrują się wokół strategii, technologii, Industry 4.0, innowacji, audytu wewnętrznego i zjawiska współpracy przedsiębiorstw.

  • Monika Haczkowska

    Doktor nauk prawnych, adwokatka, mediatorka

    Adiunkt na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej w Katedrze Polityki Regionalnej i Rynku Pracy. Adwokatka w Izbie Adwokackiej we Wrocławiu. Mediatorka Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie i członkini Rady Konsultacyjnej CM przy NRA.

  • Kasia Boratyn

    Historykiem sztuki i architektury współczesnej, jej Alma Mater to Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Ca’ Foscari w Wenecji. Jest
    członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz International Federation of Journalists w Brukseli i relacjonuje najciekawsze wydarzenia artystyczne odbywające się na wyspie. Od 2015 roku jest autoryzowanym przewodnikiem w Wenecji, mieszka w sercu tego wyjątkowego miasta i stara się waloryzować zarówno historię i tradycję jak i wszelkie wydarzenia kulturalne oraz towarzyskie, dzięki którym Wenecja staje się miejscem idealnym do życia.

  • dr Barbara Jelonek-Zacha

    Doświadczenie zawodowe zdobywała w prokuraturach, Urzędzie Miejskim Wrocławia oraz kancelariach prawniczych, a kwalifikacje podnosiła na licznych szkoleniach organizowanych przez instytucje krajowe i międzynarodowe, m.in. Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, UNICEF czy EJTN. Autorka prawie 40 publikacji naukowych oraz monografii „Instytucja małżeństwa w prawie japońskim” (2022), badającej prawo japońskie.

  • dr Agnieszka Sobieska

    Doktor nauk prawnych, absolwentka prawa oraz administracji (Uniwersytet Wrocławski) z ponad 10-letnim doświadczeniem w nauczaniu akademickim – od filozofii prawa po prawa człowieka oraz prawne otoczenie biznesu. Wykłada również na studiach podyplomowych „Zawód Mediator” na Uniwersytecie Wrocławskim.

  • Alicja Żak-Łykus

    Psycholog, terapeuta pracujący w nurcie Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach.

  • Edi Pyrek

    Przez 8 lat zajmował się polityką – szkolił i doradzał 3 premierom, marszałkowi sejmu, kilku ministrom oraz prof. Relidze w czasie jego kampanii prezydenckiej. Pracował w Afganistanie po 9.11 jako negocjator pokojowy. Szkolił opozycję białoruską oraz CEO największych firm w Polsce. Po 89 był doradcą ministra ochrony środowiska prof. Stefana Kozłowskiego w pierwszym rządzie solidarnościowym.

  • Eliza Gaust

    Kulturoznawczyni, trenerka DEI i ekspertka ds. równości, z doświadczeniem w instytucjach publicznych, NGO i samorządzie. Była Pełnomocniczką Prezydent Miasta Łodzi ds. Równego Traktowania, koordynuje Żywą Bibliotekę Łódź.

  • Dr inż Piotr Pietrakowski

    Podpułkownik (rez.) Wojska Polskiego, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce Uniwersytetu Wrocławskiego.

  • Mirosław Oczkoś

    Właściciel firmy doradczo- szkoleniowej „OCZKOŚ PERFECT IMAGE”. Aktor, reżyser filmowy i telewizyjny.

    Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

    Doradca i mentor wizerunkowy ludzi biznesu, polityki, show biznesu.

  • Daria Domaradzka-Guzik

    Praktyk. Zawodowo – Szkoleniowiec, Trener, Wykładowca Akademicki i Partner Zarządzający w firmie szkoleniowej Rivigo.eu.

    Skutecznie szkoli zespoły sprzedażowe, liderów, pracowników administracji publicznej, polityków, parlamentarzystów, kadrę managerską niższego i wyższego szczebla.

  • Marcin Kwintkiewicz

    Absolwent filologii klasycznej na Uniwersytecie Łódzkim i podyplomowo marketingu internetowego na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 

  • Magdalena Cetera

    Od 2003 roku mediator stały ds. karnych i cywilnych przy Sądach Okręgowych we Wrocławiu, Legnicy i Opolu. Prowadzi specjalistyczne szkolenia z mediacji, wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim i Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

  • Sylwester Cetera

    Współzałożyciel i Wspólnik Zarządzający Kancelarii CWW. Radca prawny w 23 letnim doświadczeniem w zawodzie, bogatą praktyką procesową oraz menadżerską. Absolwent studiów MBA i MBA LEGAL.

  • prof. dr hab. Dariusz Doliński

    Jeden z najbardziej cenionych psychologów społecznych w Polsce. Zajmuje się psychologią zachowań społecznych, psychologią emocji i motywacji.

  • Anna Dolot Ph.D.

    Absolwentka, a obecnie pracownik dydaktyczno-naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, trener biznesu z wieloletnim doświadczeniem, praktyk.

  • Piotr Dubno

    W swojej karierze zawodowej zajmował stanowiska w zarządach spółek (min. PLL LOT SA, PKO TFI SA), zarządzając obszarami finansów sprzedaży marketingu i informatyki.

  • Tadeusz Dulian

    Doradca firm rodzinnych CFBA (Certified Family Business Advisor), członek Family Firm Institute w Bostonie oraz zespołu EMEA Deloitte Family Business Network.

  • Dariusz Duma

    Dyrektor wykonawczy Family Business Network Poland. Filozof, przedsiębiorca, konsultant, trener i wykładowca z 20 letnim doświadczeniem w Polsce i za granicą.

  • dr hab. Jarosław Flis

    Adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i  Komunikacji Społecznej. Specjalizuje się w dziedzinie public relations, socjologii polityki i zarządzania instytucjami publicznymi.

  • dr Krzysztof Głuc

    Adiunkt w Katedrze Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Dyrektor Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej UEK, członek Rady Naukowej Szkoły Doktorskiej UEK.

  • dr hab. Tomasz Grzyb

    Psycholog. Zajmuje się psychologią wpływu społecznego. Interesuje się także metodologią badań psychologicznych, marketingiem i nowymi technologiami.

  • Dr hab., Łukasz Danel prof. UEK

    Profesor UEK, doktor habilitowany nauk społecznych, certyfikowany tutor. Kierownik programu UEK Honours „WISE” i dyrektor studiów MBA w KSB UEK.

  • Michał Kaźmierski

    Doświadczony praktyk biznesu, od kilkunastu lat zrządzający zespołami i organizacjami. Trener i wykładowca Akademii Psychologii Przywództwa oraz członek kadry naukowo-dydaktycznej kierunku „Zarządzanie i przywództwo” Uniwersytetu SWPS.

  • Jan Kolański

    Założyciel i Prezes Zarządu Colian Sp. z o.o, wiodącego producenta słodyczy, przypraw i napojów. Najbardziej znane na polskim rynku marki to m.in. Grześki, Hellena czy Jeżyki.

  • Prof. UEK dr hab. Michał Kudłacz

    Ekonomista, adiunkt w Katedrze Polityk Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, konsultant Małopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Krakowie, ekspert m.in. Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, b. Prezes Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej.

  • dr Jakub Kwaśny

    Ekonomista, samorządowiec, autor lub współautor wielu publikacji naukowych z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych, polityki regionalnej, rozwoju lokalnego i regionalnego, samorządu terytorialnego i polityki spójności Unii Europejskiej.

  • Michał Łuczak

    Prezes zarządu Grupy Wróbel. Laureat nagród i wyróżnień branżowych, lider środowiska dealerów samochodowych a także prezes Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.

  • Filip Mecner

    Właściciel agencji specjalizującej się w kreowaniu i sprzedaży praw do wizerunku osób znanych publicznie, wykładowca akademicki i ekspert z zakresu kreowania wizerunku i PR.

  • dr Inga Mizdrak

    Adiunkt w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 2004 roku związana z Instytutem Myśli Józefa Tischnera w Krakowie oraz członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.

  • dr hab. Janusz Nesterak, Prof. UEK

    Inicjator i opiekun merytoryczny kierunku uniwersyteckiego: Rachunkowość i Controlling. Założyciel i Prezes Stowarzyszenia Krakowska Szkoła Controllingu. Posiada bogate doświadczenie praktyczne.

  • Katarzyna Bernadetta Olszewska

    Prawniczka, specjalistka od ochrony danych osobowych, pasjonatka gór i nowych technologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy szkoleniowej, radna warszawskiej Pragi- Południe.

  • Katarzyna Osadkowska

    Prezes Zarządu Hotelu Jakubus, współwłaścicielka i Członek Zarządu Osadkowski Holding odpowiedzialna za obszar Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz PR i wizerunek.

  • dr Joanna Miksa

    Absolwentka historii, filozofii i filologii hiszpańskiej na UŁ, doktor nauk humanistycznych, specjalistka w zakresie filozofii Kanta, bioetyki i etyk zawodowych, autorka książki o edukacji etyczno-obywatelskiej (2023), wykładowczyni etyki mediów w łódzkiej Szkole Filmowej.

  • Grzegorz Proksa

    Partner zarządzający WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy. Od kilkunastu lat doradza przedsiębiorcom przy projektach, które wymagają połączenia kompetencji w obszarze doradztwa prawnego i podatkowego. Posiada tytuł zawodowy radcy prawnego oraz doradcy podatkowego.

  • Joanna Paduszynska

    Prezeska i założycielka Fundacji Słonie na Balkonie, ekspertka w wsparciu dzieci w kryzysie, kulturoznawczyni, dziennikarka, w trakcie MBA z zarządzania placówkami medycznymi.

  • Jacek Ptaszek

    Współwłaściciel i Członek Zarządu JMP Flowers będącej największym w Europie Środkowej i Wschodniej producentem i traderem kwiatów i roślin

  • Adam Rozwadowski

    Założyciel i akcjonariusz Centrum Medycznego ENEL-MED. Pełni funkcję Wiceprezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych oraz członka Zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Prywatnej Służby Zdrowia.

  • dr Rafał Jaśkowski

    Doktor nauk społecznych, historyk i politolog, specjalizujący się w historii polskiej myśli politycznej i polityce zagranicznej. Były dziennikarz i rzecznik prasowy, obecnie dyrektor Biura Komunikacji w Ministerstwie Infrastruktury, autor publikacji naukowych i publicystycznych.

  • dr hab. Andrzej Sztando, prof. UEW

    Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jest znanym w Polsce i za granicą specjalistą w zakresie zarządzania strategicznego rozwojem lokalnym i regionalnym.

  • Robert Uhl

    Robert jest adwokatem i Local Partner w krakowskim biurze kancelarii Deloitte Legal. Zajmuje się sprawami z zakresu obrotu nieruchomościami, prawa korporacyjnego i prawa upadłościowego, a także postępowaniami sądowymi.

  • Tomasz Wołczek

    Partner zarządzający WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy. Od blisko 20 lat zajmuje się doradztwem podatkowym na rzecz polskich i zagranicznych podmiotów, od 2004 r. posiada zawodową licencję doradcy podatkowego.

  • Marek Wójcik

    Pełnomocnik ds. legislacyjnych Zarządu Związku Miast Polskich, samorządowiec, wykładowca akademicki, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji i członek kadry olimpijskiej w lekkiej atletyce. Z wykształcenia pedagog.

  • Wojciech Wróbel

    Właściciel Grupy Wróbel, jednej z największych firm motoryzacyjnych w Polsce. Dealer marki Mercedes – Benz oraz Mazda.

  • Kamil Wyszkowski

    Od 2002 roku pracownik Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przedstawiciel i Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland oraz Przedstawiciel UNOPS w Polsce. Ekspert w zakresie polityk ONZ i UE, w szczególności w zakresie działań na styku biznesu i administracji.

  • Adam Zagała

    Partner w firmie Value Finance świadczącej usługi “Dyrektora Finansowego na godziny”, która jak jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła świadczenie usług w modelu CFO-as-a-service dla sektora MSP.

Pytania i odpowiedzi

Kto wykłada na podyplomowych studiach menadżerskich, z kim będę studiował/a?

Na podyplomowych studiach menadżerskich stworzonych dla pracowników samorządowych wykładowcami są naukowcy z wielu ośrodków akademickich, prawnicy i ekonomiści specjalizujący się w tematyce samorządowej, osoby publiczne czy specjaliści od budowania marki osobistej. Wśród studentów można znaleźć prezydentów miast, doświadczonych specjalistów wąskich dziedzin związanych z samorządem lokalnym oraz menadżerów pracujących w jednostkach samorządowych Dolnego Śląska, Małopolski, Polski zachodniej i centralnej.

Więcej informacji na temat wykładowców podyplomowych studiów menadzerskich można znaleźć w zakładce Kadra

W jakich miastach mogę studiować?

Podyplomowe studia menadżerskie MBA dla samorządowców uruchomiliśmy we Wrocławiu, w Łodzi, w Krakowie, w Warszawie, Katowicach i w Toruniu. Wszędzie tam zajęcia są prowadzone przez tych samych wykładowców według tego samego programu. Akademia Firm Rodzinnych to zajęcia odbywające się we Wrocławiu. Więcej na ten temat w sekcji dotyczącej Akademii Firm Rodzinnych

Czy mogę zdobyć jakieś dofinansowanie?

Absolwenci podyplomowych studiów menadżerskich sięgali po dofinansowania oferowane przez właściwe dla ich miejsca zamieszkania Powiatowe Urzędy Pracy, Krajowy Fundusz Szkoleniowy czy własny zakład pracy. Podyplomowe studia menadżerskie MBA dla samorządowców zostały wpisane do Bazy Usług Rozwojowych. Dofinansowania Akademii Firm Rodzinnych można szukać w lokalnych projektach i programach dedykowanych sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw.

Opinie
  • To studia dla ambitnych i chcących zmieniać rzeczywistość samorządowców. Pracowników
    urzędów, którym wciąż chce się zaskakiwać i robić coś ponad. A przy okazji poznać nowych
    ciekawych i niebanalnych ludzi

    Jakub Kwaśny
    Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie
  • Nasz program daje dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat samorządu oraz
    przegląd najlepszych europejskich rozwiązań dla polskich miast i gmin. Zajęcia prowadzą
    praktycy zarządzania, cenieni specjaliści z zakresu finansów, prawa, marketingu i wysokiej
    klasy naukowcy z renomowanych ośrodków akademickich

    Ilona Byra
    Prezes Instytutu Heweliusza.
  • Spotkania z ludźmi z pierwszych stron gazet, politykami, fachowcami, dziennikarzami, ale
    nie tylko. To także świetna okazja do rozmowy z innymi samorządowcami i poznania ich
    punktu widzenia na zmiany zachodzące w Polsce

    Marcin Gołaszewski
    Przewodniczący rady miejskiej w Łodzi
  • Od lat uczę tego, jak skutecznie zarządzać mową ciała. I wiem, że warsztatowe podejście w
    tym obszarze sprawdzi się najlepiej. Na zajęciach pokażę Państwu jak opanować stres i jak
    radzić sobie z prawdziwą tremą. Co zrobić, aby komunikacja niewerbalna i mowa ciała
    skutecznie wspierały wystąpienia publiczne

    Daria Domaradzka-Guzik
    Wykładowca akademicki i trener komunikacji.
  • Miałem okazję pracować z trzema premierami, marszałkiem Sejmu i kilkunastoma
    ministrami. Za każdym razem w tym, co robiliśmy najważniejsze było nie tylko to „co”
    chcemy mówić, ale także było istotne „jak” chcemy to powiedzieć, a przede wszystkim:
    „dlaczego”. Na tych studiach dowiecie się: co, jak i dlaczego

    Edi Pyrek
    Ekspert od kreowania wizerunku.

Co dalej?

Masz pytania? Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy

Kontakt

Instytut Heweliusza Sp. z o.o.
Rynek 5
50-106 Wrocław

biuro@instytut-heweliusza.pl